Boğaziçi Üniversitesi 25 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapıyor!

Boğaziçi Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre Boğaziçi Üniversitesi bünyesine Ön Lisans mezunu alım yapacak.

Boğaziçi Üniversitesi 25 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapıyor!

Boğaziçi Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. az önce gelmiş olan ilana göre Boğaziçi Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4. maddesinin B fıkrasına göre sözleşmeli olarak Ön Lisans Mezunu personel alımı yapacağını bildirdi. Alımlar Erkek ve Kadın adaylar içerisinden yapılacak. Peki kimler ilgili ilana başvuru yapabilir? Adaylardan aran genel ve özel nitelikler nelerdir? Tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

KADRO BİLGİSİ:

Boğaziçi Üniversitesi Sözleşmeli olarak Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için 25 kişilik boş kadro ile alım yapacağını bildirdi. Bu kapsamda 25 kişilik kadro için 18 Erkek ve 7 Kadın personel alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Üniversite adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Boğaziçi Üniversitesi adaylardan özel olarak ise, KPSS, Boy, Yaş, Sertifika gibi nitelikler talep edecek. Bu kapsamda,

  • 2020 KPSS P93 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olmak,
  • 01.07.2021 tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını bitirmemiş olmak, (01.07.1991 ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.)
  • Erkek adaylarda 170 cm den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 15 den fazla 13 den az olmaması,
  • Bayan adaylarda 165 cm den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 10 dan fazla 13 den az olmaması,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, (Asıl listeye giren adayların atama için bu belgeyi ibraz edecekleri zaman belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)
  • Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde anılan kanun ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” Hükmüne uygun olması,
  • Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması,
  • Güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekmektedir,

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Üniversitenin Sözleşmeli personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 14 Temmuz 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda adaylar başvurularını en geç 3 Ağustos 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 00:57
YORUM EKLE