Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sözleşmeli Olarak Personel Alımı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı için yeşil ışık yaktı. Yapılan duyuruda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sözleşmeli olarak personel alımı yapacak. Ayrıntıları haberimizin devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sözleşmeli Olarak Personel Alımı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için sınav duyurusu yaptı. Yapılan duyuruya göre Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 1 kişilik boş pozisyon ile 2 kat aylık brüt maaş ile Sistem Uzmanı alacak. Alınacak sözleşmeli personel tam zamanlı çalışacak olup sınav için başvuruda bulunabilmesi için bazı şartlara uygun olması gerekmektedir. Bazı şartlardan birisi ise Kamu Personeli Seçme Sınavı şartıdır. Başvuruda bulunacak adaylardan KPSS şartı ve bunun dışında bir çok nitelik aranmaktadır. Yapılacak olan sınav sözlü olarak olacak olup, Sınava kadro sayının 20 katı kadar aday çağırılacaktır. 

Adayların başvurularını gerçekleştirebilmeleri için 2015 yılında veya 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, fakültelerin, dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmaması, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, hizmetin gerektirdiği şartlara, muhakeme yeteneği, temsil kabiliyetine ve yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek adaylar, (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, şartları aranmaktadır. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir. 

Adaylar başvurularını gerçekleştirebilmesi için, 27 Ocak 2017 tarihi ile 11 Şubat 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri şartttır. Başvurular, Bakanlık internet sitesinde (www.sanayi.gov.tr) yayımlanan "Başvuru Formu" eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda son başvuru gününe kadar yapılacaktır. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE