Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Başladı! Kimler Başvurabilir?

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için sözleşmeli olarak alım yapacağını belirtti. Yayımlanana ilana göre adaylar bugün ( 25 Nisan 2018 ) tarihi itibari ile başlayabilirler.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Başladı! Kimler Başvurabilir?

Geçtiğimiz günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı alım yapacağını belirtmişti. Yayımlanmış olan ilana göre Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı başvuruları bugün başladı. Adaylar başvuru yapabilmeleri için aranan şartları taşımaları gerekmektedir. Buna göre haberimizin devamında ilanın detaylarına ve başvuru şartlarına ulaşarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesine sözleşmeli olarak alım yapacağını belirtti. Yayımlanmış olan ilana göre Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 1 kişilik boş kadrosu ile sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacak. Bu yönde adaylardan, 2016 veya 2017 yıllarında yapılan kamu personeli seçme sınavından KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, ÖSYM tarafından yapılan Yabancı İDl Sınavından İngilizce dilinden puan almış olmaları gerekmektedir .Ayrıca adaylara bu yönde KPSS puanının .%70 i ve YDS puanının %30 u esas alınarak yapılacak sıralama sonucunda işlem yapılacaktır.

Ayrıca adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak şartları aranacaktır.

BAŞVRULAR:

İlan geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmıştı. Buna göre, Söz konusu ilan için başvurular bugün ( 25 Nisan 2018 ) itibari ile başladı ve en geç 10 Mayıs 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Buna göre başvurular www.sanayi.gov.tr adresi üzerindeki "Başvuru Formu" doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamza talun
Hamza talun - 4 yıl Önce

Bu ise nasıl başvuran bilirim