Balıkesir Üniversitesi 23 Sözleşmeli Personel Alımı! En az lise ve KPSS 60 İle

Balıkesir Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi gazetede gelen ilana göre farklı kadrolarda sözleşmeli 23 personel alınacak.

Balıkesir Üniversitesi 23 Sözleşmeli Personel Alımı! En az lise ve KPSS 60 İle

Balıkesir Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetenin 12 Ağustos 2021 tarihli yayımlanmış olan personel alımı ilanlarına göre Balıkesir Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde ( Hastane ) istihdam edilmek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4. maddesinin B fıkrasına göre alım yapılacak.

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Balıkesir Üniversitesi Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları içerisinde olmak üzere, 2 Eczacı, 19 Hemşire ve 2 Ebe alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Balıkesir Üniversitesinin personel alımı ilanına başvuru için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesinin A bendindeki şartları taşıyor olmak gereklidir.

Özel olarak ise,

- Tercih edi|ecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.

- 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Eczacı pozisyonu için KPSS şartı aranmamakla birlikte başvuruda bulunan aday sayısı ilanda belirtilen pozisyon sayısından fazla olması durumunda sözlü sınav yapılacak olup kazanan adaylar sözlü sınav başarı puan sırasına göre belirlenecektir

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

- Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.

- Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Balıkesir Üniversitesi personel alımı başvuruları ilanın resmi Gazetede yayımlanması ile birlikte başladı. En geç 15 gün içerisinde yapılacak başvurular kabul edilecek. Bu kapsamda adaylar başvurularına 12 Ağustos 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 26 Ağustos 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2021, 01:41
YORUM EKLE