Bakanlık YTB Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımlandı! KPSS ve YDS şartı?

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan YTB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere sözleşmeli personel alımı yapılacak. KPSS detayı nedir?

Bakanlık YTB Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımlandı! KPSS ve YDS şartı?

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. 21 Mart 2022 tarihi ile gelmiş olan ilan ile YTB bünyesindeki eksiliği karşılamak üzere sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak. Bu kapsamda YTB bünyesine Bilişim personeli alımı yapacağını ilan etti.

Alımlar Ağ ve Sistem Güvenliği Uzmanı kadrosunda yapılacak. 

KPSS ve YDS Detayı Nedir?

Adaylardan genel nitelikler dışında KPSS ve YDS şartı aranacak. Ancak Puanı olmayan adaylarında başvurus kabul edilecek. Ancak,

Değerlendirmelerde KPSS Puanı %70 ve YDS puanı %30 olarak ele alınrak olup KPSS puanı olmadan yapılacak başvurularda Puan 70 olarak göz önüne alınarak YDS Puanı 0 olarak değerlendirme yapılacak.

Genel Başvuru Şartları:

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Öte yandan Erkek adaylar şiçin askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamaki Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek olmaki Dört yıllık Mühendislik fakültelerincen mezun olmuş olmak, gibi şartlar aranacak.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

YTB Personel alımı başvurusu başlamış olup en geç 4 Nisan 2022 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gereklidir. Adaylara başvuru için 15 günlük süre verilmiş olup bu süre dışında yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE