Artvin Çoruh Üniversitesi 32 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Artvin Çoruh Üniversitesi en az lise mezunu ve 60 KPSS Puanı ile bünyesine 32 Personel alacak. Mezuniyete göre kontenjan dağılımı ve şartlar haberde.

Artvin Çoruh Üniversitesi 32 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Artvin Çoruh Üniversitesi personel alımı için ilana çıktı. Az Önce Resmi gazetede 26 Temmuz 2023 tarihi ile yayımlanmış olan sözleşmeli personel alımı ilanına göre Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesindeki eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B sözleşmeli personel alacak. KPSS Puan sırasına göre değerlendirme yapılacak olup Mülakatsız Personel Alımı yapılacak.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 1 Teknisyen (Elektrik), 7 Temizlik Görevlisi ve 1 Aşçı

Ön Lisans Mezunu: 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Tekniker (Mobilya), 2 Teknisyen, 1 Temizlik Görevlisi, 1 Destek Personeli, 

Lisans Mezunu: 8 Büro Personeli, 1 Kütüphaneci,

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Söz konusu yayımlanan ilan ile KPSS puanı ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek olup adayların KPSS den almış oldukları puanlar ele alınarak yapılacak değerlendirme ile mezuniyet ve pozisyona göre en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama ile değerlendirme gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Artvin Çoruh Üniversitesi 32 Sözleşmeli Personel Alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Başvuru Özel şartları:

KPSS Şartı:

Adayların ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılmış olan KPSS den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Eğitim şartı:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlgili ilan Resmi gazetede 26 Temmuz 2023 tarihi ile yayımlanmasından sonra başvuru süreci başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Bu yönde adaylar başvurularını sadece Üniversiteye şahsen yapmaları gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 26 Temmuz - 9 Ağustos 2023

Başvuru Şekli: Üniversitenin resmi İnternet adresinden temin edilecek başvuru formu ve ilanın tam metnin de belirtilen belgeler ile birlikte üniversiteye şahsen başvuru yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE