Ankara Üniversitesi Yüksek Maaş İle Tam Zamanlı Sözleşmeli Personel Alacak!

Ankara Üniversitesi yayımladığı ilana göre yüksek maaş ile personel alımı yapacağını ilan etti. Adaylardan aranan başvuru şartları ve detaylar şöyledir.

Ankara Üniversitesi Yüksek Maaş İle Tam Zamanlı Sözleşmeli Personel Alacak!

Ankara Üniversitesi Bilişim kapsamında sözleşmeli perosnel alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanmış olan ilana göre Ankara Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için 5 kişilik boş kadro ile tam zamanlı çalışacak bilişim personeli alımı yapacağını belirtti.

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Ankara Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda istihdam edilmek üzere 3 farklı grupta olmak üzere yazılım geliştirme uzmanı alımı yapılacak.

SÖZLÜ SINAV YAPILACAK!

Başvuru yapmış olan ve başvuruları kabul edilmiş olan adaylara üniversite tarafından sözlü sınav yapılacağı belirtildi. Bu yönde Sözlü sınav 25/02/2020 tarihinde saat 10:00 Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Beşevler 10. Yıl Yerleşkesi/Ankara adresinde yapılacaktır.

KPSS'Lİ KPSS'SİZ ALIM YAPILACAK!

ÖSYM tarafından 2018-2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 (B) puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak değerlendirilir) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı sıfır olarak değerlendirilir) toplamı esas alınarak, genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranlar arasından yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlamak üzere sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday giriş sınavına alınacaktır.

EĞİTİM ŞARTI:

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Ayrıca adaylardan genel olarak ise, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak şartı aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvurular 20/01/2020 tarihinden itibaren 15 gün içerisinde "Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Sözleşmeli Personel Bürosu Beşevler 10. Yıl Yerleşkesi /ANKARA" adresine şahsen veya bu adrese son başvuru tarihinde ulaşacak şekilde posta ile yapılabilir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE