Ankara Üniversitesi ve Hastaneye Yüksek Maaş İle Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Ankara Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS Puanı ile veya KPSS siz Personel alımı için aranan şartlar ve kontenjan bilgisi haberde.

Ankara Üniversitesi ve Hastaneye Yüksek Maaş İle Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Ankara Üniversitesi Personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilan ile Üniversite ve Üniversite hastanesi bünyesine sözleşmeli bilişim personeli alımı ilanı yayımladı. Alımlar Üniversitenin Bilgi İşlem Daire Başkanlığına ve Tıp Fakültesi Hastanesine gerçekleştirilecektir. Toplamda 6 kişilik kadro ile tam zamanlı çalıştırılmak üzere sözlü sınav ile personel alımı yapılacak.

Başvuru Alınacak kadrolar Hangileridir?

  • 1 Sistem Yöneticisi,
  • 1 Güvenlik Uzmanı,
  • 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Ağ Uzmanı,
  • 1 Sistem Uzmanı,
  • 1 Veritabanı Uzmanı,

Yüksek Maaş Verilecek!

Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Üniversitenin personel almı başvurusu için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacaktır.  Ayrıca;

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartıda aranacaktır.

Özel olarak ise her alanda aranan nitelikler farklı olup bu şartları sağlıyor olmanız gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

Alımlarda KPSs Puanı ile yapılan başvurularda P3 puan türünden taban 70 puan esas alınarak %70 KPSS ve %30 YDS puanı değerlendirilecektir.

KPSS siz yapılan başvurularda ise 70 KPSS puanı ele alınarak %70 KPSS ve %0 YDS hesaplanacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite ve Hastane başvuruları 17 Mart 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 1 Nisan 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Beşevler 10. Yıl Yerleşkesi/Ankara adresinde yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE