Ankara Üniversitesi Mülakatsız 132 Kamu Personeli Alımında Son Güne Geldik!

Ankara Üniversitesi geçtiğimiz günlerde bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 132 kişilik kadro için personel alımı yapacağını belirtmişti ve söz konusu ilan için başvurularda son güne gelindi. İşte detaylar.

Ankara Üniversitesi Mülakatsız 132 Kamu Personeli Alımında Son Güne Geldik!

Ankara Üniversitesi personel alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanmış olan ilana göre bünyesine toplamda 132 kişilik boşluk için sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını ilan etti. Bu kapsamda Ankara Üniversitesi toplamda 132 kişilik boşluk ile sağlık alanında sözleşmeli personel alacak.

Yayımlanmış olan duyuruya göre Ankara Üniversitesi sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esasların ek 2. maddesine göre farklı kadrolarda 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli olarak alım yapacak. Adaylar başvurularına ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup artık başvurularda son güne gelindiğini belirtmek isteriz.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ HANGİ POZİSYONLARA ALIM YAPACAK?

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Ankara Üniversitesi yukarıdaki pozisyonlar için personel alacak olup bu kapsamda adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak şartları aranır.

Bir diğer yandan ise adaylardan özel olarak, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme sınavından ön lisans kadroları için KPSSP94 ve Lisans kadroları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak gibi şartlar aranıyor.

ADAYLARA MÜLAKAT YAPILMAYACAK!

Adayların değerlendirilmeleri herhangi bir sınav veya mülakat ile yapılmayacak. Başvuru sonunda KPSS puan sıralaması esas alınarak atanmaya hak kazanan ve yedek kazananların listesi //personeldb.ankara.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır. KPSS puan sırasına konulmak kaydı ile boş bulunan hemşire pozisyonun 3 katı kadar, diğer pozisyonlar için 5 katı kadar yedek belirlenecektir. Asil kazanan atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde, ilan edilen yedek kazananlardan sırası ile çağrılacaktır

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Ankara Üniversitesi 132 sözleşmeli personel alımları başvuruları 18 Mart 2019 tarihi itibari ile ilanın yayımlanmasının ardından başladı ve adaylara verilmiş olan 15 günlük sürenin sonuna gelinerek adaylar başvurularını en geç 02 Nisan 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İlan hakkında detaylı bilgi alabilmek ve başvuru metnine ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 09:45
YORUM EKLE