Ankara Üniversitesi Hastanesi Yüksek Maaş İle Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Ankara Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Yüksek maaş ile lisans mezunu adaylar içerisinden 9 personel alımı yapılacak.

Ankara Üniversitesi Hastanesi Yüksek Maaş İle Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Ankara Üniversitesi Bilişim Personeli alımı ilabnı yayımlandı.

Resmi Gazetede 19 Temmuz 2022 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Üniversite bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Üniversite başkanlığı ve Tıp Fakültesi Hastanesine sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvurular KPSS Puanı ile gerçekleştirilecek olup Tam zamanlı sözlü sınav ile alım yapılacak.

Başvuru Alınacak Kadrolar Hangileridir?

Üniversite 9 sözleşmeli personel kadrosu ile,

  • Bilgi İşlem Daire Başkanlığına, 1 Ağ Yöneticisi, 1 Sistem Yöneticisi, 1 Kıdemli Yazılım Uzmanı, 2 Yazılım Geliştirme Uzmanı (A), 1 Güvenlik Uzmanı alacak.
  • Tıp Fakültesi Hastanelerine ise, 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı (B), 1 Veri Tabanı Uzmanı ve 1 Proje Yöneticisi alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı başvurusu için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca özel olarak ise,

Fakültelerin dört yıllık eğitim veren bölümlerinin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, Hizmetinin gerektirdiği nitelikleri sağlıyor olmak şartları aranacaktır.

KPSS Detayı Nedir?

Üniversite sözleşmeli personel alımı başvuruları için KPSS şartı aranacak. Ancak KPSS Puanı olmayan adayların da başvurusu alınacak. Bu doğrultuda KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir. Değerlendirmelerde KPSS %70 ve YDS %30 alınacak. KPSS Puanı olmayan adaylarda ise KPSS %70 ve YDS %0 olarak değerlendirilecek.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Ankara Üniversitesi personel alımı başvurulara 19 Temmuz 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 2 Ağustos 2022 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığının (https://pbs.ankara.edu.tr/basvuru) web sayfasından gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gg
Gg - 1 yıl Önce

Önlisans itfaiye eri alımı yapılırken lisans herhangi bir bölüm diyor neden önlisanstada bu şekilde alım yapılmıyor ki önlisans onca boşta mezun var