Ankara Üniversitesi 90 Sözleşmeli Hemşire Alımı Yapacak!

Ankara Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 90 kişilik boş kadro ile Hemşire Alımı yapılacak. Lisans mezunu hemşire alımı şartları nelerdir?

Ankara Üniversitesi 90 Sözleşmeli Hemşire Alımı Yapacak!

Ankara Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapacak. Üniverite yayımladığı ilana göre Bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 90 kişilik boş kadro ile Hemşire alımı yapılacak. Ankara Üniversitesi 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu yönde adaylardan aranacak başvuru şartları nelerdir?

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

90 Hemşire alımı için adaylarda genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Ankara Üniversitesine personel alımı başvuruları için adayalrdan öncelikle, 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSp3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir. Ayrıca adayların, Hemşirelik lisans mezunu olmak ve İlan son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Ankara üniversitesi Hemşire alımı başvuruları başlamış olup en geç 17 Mayıs 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Bu yönde başvurular Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığının (https://pbs.ankara.edu.tr/basvuru) web sayfasından yapılacatır.

İLANIN TAM METNİ BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet kerim
ahmet kerim - 2 yıl Önce

Hala lise mezunlarının önü açılmadı olmaz böyle iş