Ankara Üniversitesi 557 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ankara Üniversitesi başvuruları sona erdi. Şimdi sonuçlar merak ediliyor. Değerlendirmeler nasıl yapılacak? Sınav yapılacak mı? Sonuçlar nerede açıklanacak?

Ankara Üniversitesi 557 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan Ankara Üniversitesi personel alımı ilanına binlerce başvuru yapıldı. Uzun zamandır ilan bekleyen Sağlık personeli adayları için büyük fırsat olan Ankara Üniversitesi sözleşmeli perosnel alımı ilanı ile 557 kişi Üniversite hastanesinde görev yapacak. Bu yönde başvuru yapmış olan adayşar büyük heyecanla artık sonuçların açıklanacağı tarihi bekliyor. Peki detaylar nedir? Tüm bilgileri İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

BAŞVURULAR SONA ERDİ!

Ankara Üniversitesi 557 sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı için başvurular 12 Haziran 2020 tarihinde başlamıştı ve adaylara 15 günlük süre verilmişti. Bu kapsamda başvurular en geç 26 haziran 2020 tarihine kadar Online ortamda alındı.

Alımlar Hemşire, Eczacı, Diyetisyen, Fizyoterapist, Biyolog, Diğer Sağlık Personeli, Sağlık Teknikeri ve laborrant kadrolarında yapılacak.

DEĞERLENDİRMELER NASIL YAPILACAK!

Adayların KPSS puanı ile başvuru yapmış oldukları ilan için KPSS sıralaması yapılacak. Her kadro için yapılacak sıralamaya göre en yüksek puana sahip olanlar belirlenecektir. KPSS puan sırasına konulmak kaydı ile boş bulunan hemşire pozisyonu için 3 katı kadar, diğer pozisyonlar için 5 katı kadar yedek belirlenecektir. Asil kazanan atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde, ilan edilen yedek kazananlardan sırası ile çağrılacaktır.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Elektronik ortamda eklenen belgeler incelendikten sonra, KPSS puan sıralaması esas alınarak atanmaya hak kazanan asil ve yedek kazananların listesi //personeldb.ankara.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Temmuzn ilk haftası ile sonuçların açıklanması beklenmetedir.

SONUÇLARI BEKLEYEN ERKEK VE KADIN ADAYLAR BURADA SENDE SOSYAL AĞIMIZA KATIL

BELGE TESLİM TARİHİ:

Atanmaya hak kazanan aday, sonuçların ilan edilmesinden itibaren 5 iş günü içerisinde istenilen belgeleri tamamlayarak Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı, Sözleşmeli Personel Şubesi Beşevler/ ANKARA adresine şahsen teslim etmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde istenilen belgeleri tamamlayarak teslim etmeyen aday hakkını kaybeder.

HANGİ DURUMDA SINAV YAPILACAK?

Eczacı pozisyonu için; KPSS şartı aranmamakla birlikte, başvuruda bulunan aday sayısı ilanda belirtilen pozisyon sayısından fazla olması durumunda adaylara yazılı sınav yoluyla işlem yürütülecek olup; yazılı sınavın tarihi, yeri ve saati ilan sonuçları ile birlikte duyurulacaktır.

Sonuçlar açıklandığında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Hâlâ biyolog kadrosunu yayınlamadılar
Bütün kadrolar açıklandı.Biyologlarin belgesi incelenecekmis.Allah aşkına kaç gün oldu.Niye insanların içine şüphe düşürüyorsunuz.Hak yerseniz zehir zıkkım olsun.Bu dünyada misli çıksın inşAllah