Ankara Üniversitesi 4/B 335 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisan ve Lisans

Ankara Üniversitesine 335 personel alımı ilanı yayımlandı. En az Lise mezunu Sağlık personeli ve Kamu personeli alımı yapılacak.

Ankara Üniversitesi 4/B 335 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisan ve Lisans

Ankara Üniversitesi rektörlüğü personel alımı ilanı yayımladı. Resmi Gazetenin 17 Aralık 2021 tarihli yayımladığı sözleşmeli personel alımı ilanlarına göre Ankara Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 4/B sözleşmeli 335 Sağlık personeli Alımı ve Kamu personeli alımı yapacak. Alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli yapılacak olup herhangi bir yazılı ve sözlü sınav yapılmayacak.

Mezuniyete Göre Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 59 Temizlik Personeli, 70 Hasta Bakım Personeli, 20 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 Hemşire, 45 Teknisyen olmak üzere lise mezunu 199 personel alınacak.

Ön Lisans Mezunu: 6 Büro personeli, 50 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 6 Röntgen teknisyeni, 30 Sağlık Teknikeri, 7 Tekniker toplamda 99 personel alınacak.

Lisans Mezunu: 11 Büro personeli, 4 Diyetisyen, 20 Hemşire, 2 Psikolog olmak üzere toplamda 37 personel alınacak.

Mülakat Yapılmayacak!

Adaylardan Mezuniyetine göre KPSS Şartı aranacak olup ve 657 DMK ya göre 4/B sözleşmeli atama yapılacak olup herhangi bir Mülakat yapılmaksızın atama yöntemi ile KPSS Puanı sırasına göre değerlendirilecektir.

Başvuru Süreci Başladı!

Ankara Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 17 Aralık 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yani 31 Aralık 2021 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Başvurular sadece online olarak yapılacak. Bunun dışında yapılacak herhangi bir başvuru kabul edilmeyecektir. Sözleşmeli personel alımına başvurular aşağıdaki bağlantı üzerinden son başvuru günü saat 23:59 a kadar yapılmış olması gereklidir.

BAŞVURU ADRESİ

Kimler 335 Personel Alımı İlanına Başvuru Yapabilecek?

Adaylardan genel ve özel nitelikler istenecek. Bu yönde genel Olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak olup Özel olarak ise KPSS, Belge gibi nitelikler istenecektir.

Genel Başvuru Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gereklidir.

Özel Başvuru Şartları:

Başvuruda bulunacak olan adaylardan özel olarak,

  • 01.01.1986 ve sonrası doğumlu olmak.
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Üniversitenin kampüsleri ve bağlı tüm birimlerinde 24 saat Nöbet/Vardiya esasına dayalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuran adaylar için 10.06.2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10. maddesinde yer alan şartları taşımak

KPSS Şartı Nedir?

Başvuurular en az lise mezunu olan adaylardan alınacak olup, adayların 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için KPSSP94, Ön Lisans içn KPSSP93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

Kontenjan Dağılımına Göre Özel Nitelikler:

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2021, 01:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaş mağduru
Yaş mağduru - 2 yıl Önce

Devletteki bütün 35 yaş üstü kişilerin çalışmaması lazım öyleyse bu nedir arkadaş yaş şartı

tz
tz - 2 yıl Önce

muhasebe ve vergi uygulamaları ile aynı işlemi yapıyoruz işletme yönetimi olarak neden sadece muhasebe alımı oluyor

Teknisyen maaşı ne kadar
Teknisyen maaşı ne kadar - 2 yıl Önce

Teknisyen maaşı ne kadar

Ahmet Ergen
Ahmet Ergen - 2 yıl Önce

Ankara üniversitesine başvuruyu kacirmama rağmen çok teşekkür ediyorum ülkenin sizin gibi insanlara çok ihtiyacı var nedeni ise KPSS puanına ve mezuniyet yılına göre alım yapmanız bu ülkede ilk defa bir ışık gördüm teşekkür ediyorum Ankara üniversitesine