Ankara Üniversitesi 46 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Ankara Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı. En az lise mezunu farklı kontenjanlarda sözleşmeli personel alımı yapılacak. Kontenjan ve şartlar nedir?

Ankara Üniversitesi 46 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Ankara Üniversitesi personel alımı için ilana çıktı. Resmi Gazetede 30 Mayıs 2022 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Ankara Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda personel alımı yapılacağını bildirdi. Alımlar en az lise mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. Peki alım yapılacak kontenjanlar nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek?

Mezuniyete Göre 46 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 15 Hasta Bakım Personeli ( 10 Erkek , 5 Kadın ), 6 Teknisyen,

Ön Lisans Mezunu: 1 Tekniker, 5 Sağlık Teknikeri, 5 Büro Personeli

Lisans Mezunu: 14 Hemşire, 1 Büro Personeli,

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Ankara Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacaktır.

Özel Olarak ise adaylardan, 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için KPSSp93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacaktır. Ayrıca alanına göre eğitim şartları ise şöyledir;

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Ankara Üniversitesi personel alımı başvuruları için süreç başladı. Adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 30 Mayıs 2022 tarihi ile başladı ve en geç 15 gün içersinde başvurularını tamamlamaları gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 30 Mayıs - 3 Haziran 2022

Başvuru Adresi: https://pbs.ankara.edu.tr/basvuru

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rana Rejepowa
Rana Rejepowa - 2 yıl Önce

Nasil okula bas vuru yapabilirim