Ankara Üniversitesi 335 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Ankara Üniversitesi personel alımı başvuruları sona erdi. 4/B sözleşmeli 335 personel alımı yapılacak. Atama sonuçları ne zaman? Değerlendirmeler nasıl?

Ankara Üniversitesi 335 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Ankara Üniversitesi personel alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Ankara Üniversitesi personel alımı ilanına göre 335 kişilik boş kadroya Sağlık personeli ve teknik personel ataması yapılacak. Başvuruların sona ermesi ile birlikte sonuçların ne zaman açıklanacağı merak edilmeye başlandı. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberde Ankara Üniversitesi personel alımı atama sonuçları hakkında bilgileri aktaracağız.

335 Personel Alımı Başvurusu Bitii! Atamalar Hangi Pozisyonlara yapılacak?

Üniversite 2021 Aralık ayı içerisinde yayımladığı ilan ile 335 kişilik boş kadro ile bünyesine 4/B personel alımı yapacağını ilan etmişti. Başvurular 17 - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında alındı. Adaylar başvrularını,

  • Lise Mezunu: 59 Temizlik Personeli, 70 Hasta Bakım Personeli, 20 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 Hemşire, 45 Teknisyen,
  • Ön Lisans Mezunu: 6 Büro personeli, 50 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 6 Röntgen teknisyeni, 30 Sağlık Teknikeri, 7 Tekniker,
  • Lisans Mezunu: 11 Büro personeli, 4 Diyetisyen, 20 Hemşire, 2 Psikolog,

kadrolarına gerçekleştirdiler

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvuruların sona ermesi ile Üniversite tarafında değerlendirme aşamaları başladı. Bildiğiniz gibi 335 Personel alımı KPSS Puanı ile başvuru yapıldı. Bu yönde Ankara Üniversitesi başvuru değerlendirmesini KPSS Puanı sırasına göre yapacak. Pozisyonuna göre yapılacak sıralama ile en yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana kadar 335 aday belirlenecektir. 

Öte yandan ASİL adaylara ek olarak kadro sayısının 3 katı kadar aday yani 1005 Yedel aday belirlenecek. ASİL adaylardan belge teslimi yapmayan veya başvuru şartlarını taşımayan aday tespit edildiğinde yedek adaylardan atama yapılacak.

335 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversitenin başvuruları 31 Aralık 2021 tarihi ile sona ermesinden sonra sonuçların en geç 15 Ocak 2021 tarihine kadar açıklanması bekleniyor. Üniversite bu yönde kesin bir açıklama yapmazken genelde Üniversitelerin atama sonuçları en geç 15 gün içerisinde duyurulmaktadır.

Başvuru sonuçları Üniversitenin resmi İnternet adresi üzerinden duyurulacak. Sonuçlara itirazlar ise açıklandıktan sonra 5 gün içerisinde yapılacak.

Başvuru Atama Sonuçlarından anında haberdar olmak için İşin Olsa mobil uygulamasını indiriniz.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2022, 00:34
YORUM EKLE