Ankara Üniversitesi 132 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı! Başvuru Şartları

Ankara Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda toplamda 132 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacağını ilan etti. Haberimiz üzerinden kadro dağılımı ve başvuru bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ankara Üniversitesi 132 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı! Başvuru Şartları

Ankara Üniversitesi personel alımı yapacağını ilan etti. Resmi Gazete tarafından yayımlanmış olan ilana göre Ankara Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda olmak üzere toplamda 132 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını belirtti. ve adaylardan aranacak şartları ilanın tam metninde belirtti ve bizde İşin Olsa ekibi olarak sizler için hazırladığımız bu haberimizde detayları sizlere aktarıyoruz.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Ankara Üniversitesi toplamda 132 kişilik boş kadro ile farklı kadrolara personel alacak. Bu yönde Ankara Üniversitesi, 120 Hemşire, 3 Sağlık Tekniker, 3 Fizyoterapist, 1 Sosyal Çalışmacı ve 5 Diğer Sağlık personeli alımı yapacak.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Ankara Üniversitesi alımını yapacağı 132 kişilik boşluk için adaylardan öncelikle yukarıdaki alım yapılacak pozisyona göre gerekli eğitim seviyelerinde yani, İlgili Ön Lisans ve Lisans Prgramlarından mezun olmuş olmaları gerekmektedir. Bunun dışında,

657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

Herhangi bir başka kurum veya kuruluşta mecburi hizmet koşulu olmamak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın resmi gazete'de yayımlanması ile birlikte başlayabilecekler. Adaylara başvuru için 15 günlük bir süre verilmiş olup adaylar son başvuru tarihine kadar başvuru yapmaları gereklidir. Bu yönde başvurular, 18 Mart 2019 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 02 Nisan 2019 tarihine kadar başvurularını istenen belgeler ile birlikte Üniversitenin personel Başkanlığına şahsen başvuru yapmış olmaları gereklidir. lan hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam metni

DİĞER SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 12:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatmana
Fatmana - 4 yıl Önce

İnsan bir tane paramedik sağlık teknikeri alimi yapmaz mı?Hiç bir alımlarda yokuz niye okuduk biz bu bölümü. Guya ambulans doktoru olarak geçiyoruz.

Fatıma
Fatıma - 4 yıl Önce

Nerede bu ilk acil yardim (paramedik )sağlık tekniker alımı?