Ankara Üniversitesi 119 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Ankara Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre Ankara Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 119 sağlık personeli alacak.

Ankara Üniversitesi 119 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Ankara Üniversitesi az önce Sözleşmeli Personel alımı ilanı yayımladı. Resmi Gazetenin 3 mayıs 2021 tarihli yayımında yayımlanan ilana göre Ankara Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda Sözleşmeli olarak Sağlık Perosneli alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda Ankara Üniversitesi 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B maddesi uyarınca alımını yapacağı personel adaylarına Mülakat yapmaksızın KPSS puanı sırasına göre değerlendirme yapacak.

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALINACAK?

Ankara Üniversitesi 119 kişilik sözleşmeli personel kadrosu ile Hemşire, Biyolog, Çocuk Gelişimci, Laborant, Diğer Sağlık Perosneli, Diyetisyen, Eczacı, Fizyotreapist, Sağlık teknikeri, kadrolarında sözleşmeli alım yapacak. Buna göre kadro dağılımı ise,

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2) 2020 KPSS (B) grubu sınavlarından lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

3) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

5) Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Ankara Üniversitesine perosnel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Başvurular Ankara Üniversitesine Elektronik ortamda yapılacaktır.

BAŞVURU EKRANI AÇILDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

İLANIN TAM METNİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021, 00:03
YORUM EKLE