Amasya Üniversitesi 25 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Amasya Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. En Az lise mezunu farklı kadrolarda sözleşmeli personel kontenjan dağılımı ve kadrolar haberde.

Amasya Üniversitesi 25 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Amasya Üniversitesi personel alımı yapacak. Az Önce Resmi gazetede 8 Nisan 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Amasya Üniversitesi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere 25 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar 657 Sayılı Devlet memurlar kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında gerçekleştirilecektir.

Başvuru Kontenjanları Nelerdir?

  • 4 Büro Personeli,
  • 1 Aşçı,
  • 10 Destek Personeli,
  • 10 Koruma ve Güvenik Görevlisi,

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Amasya Üniversitesi bünyesine alacağı personel adaylarından genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranscak.

Özel Başvuru Şartları:

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli seçme sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

Ayrıca,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular yukarıdaki nitelikler doğrultusunda olmak üzere sadece online olarak yapılacak. 

Başvuru Tarihleri: 8 - 22 Nisan 2023

Başvuru Adresi: https://pdb.amasya.edu.tr/ adresinden alınacak başvuru formu ve istenen belgelerle birlikte şahsen üniversiteye başvuru yapılacak.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE