Adalet Bakanlığı ATK KPSS İle Kamu Personeli Alımı 2023 Başvuru Süreci Başladı!

Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu başladı. Farklı alanlarda 19 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Şartlar ve ilan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Adalet Bakanlığı ATK KPSS İle Kamu Personeli Alımı 2023 Başvuru Süreci Başladı!

Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 3 farklı alanda Sözleşmeli Kamu Personeli alımı yapılacak. Bu kapsamda Adli Tıp Kurumu sözleşmeli personel alımı başvurusu başladı. Başvuru yapmak isteyen adaylar bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gerekmektedir. Peki başvuru şartları ve başvuru ekranı nedir?

Başvuru Süreci Başladı!

Adli Tıp Kurumu personel alımı başvurusu başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanı ile Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu başvurusu 2 Ocak 2023 tarihi ile başladı. Adaylara başvuru için 2 haftalık süre verilecek olup başvuruların en geç 15 Ocak 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Başvurular sadece İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olup şartları sağlayan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Personel Alımı Yapılacak Kadrolar Hangileridir?

Adli Tıp Kurumu personel alımı 19 kişilik kadro ile,

  • 10 Mühendis ( 4 Bilişim, 4 Mühendis, 2 Kimya ),
  • 2 Kimyager,
  • 7 Biyolog,

alımı gerçekleştirilecektir.

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Başvurular İnternet'ten olmak üzere " https://www.turkiye.gov.tr/adli-tip-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim " adresinden yapılacaktır.

İlgili bağlantıya tıklayarak sisteme e-Devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra " Yeni Başvuru " seçeneğine tıklayarak başvuru adımlarını ilerleterek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Adli Tıp Kurumu başvuru için öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacaktır. Ayrıca, 

En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak, 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir. Öte yandan yaş şartı olarak'ta 35 yaşını bitirmemiş olmak gereklidir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE