Adalet Bakanlığı ATK 40 Şoför, İKM, Hizmetli, Aşçı, Memur Alımı Başladı!

Adalet Bakanlığı kamu personeli alımı başvurusu başladı. 7 meslek grubunda en az lise mezunu ve KPSS puanı ile memur personel alımı başvurusu başladı!

Adalet Bakanlığı ATK 40 Şoför, İKM, Hizmetli, Aşçı, Memur Alımı Başladı!

Adalet Bakanlığına bağlı olan Adli Tıp Kurumu Kamu Personeli alımı için ilan yayımlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruya göre Adli Tıp Kurumu bünyesindeki Kamu Personeli eksikliğini karşılamak üzere 7 farklı alanda olmak üzere Sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda Adli Tıp Kurumu toplamda 40 Kamu personeli alımı yapacak olup başvuru süreci başladı. Peki Adalet Bakanlığı ATK personel alımı başvurusu nasıl yapılacak ? Hangi mesleklerde alım yapılacak?

En Az Lise Mezunu 7 Meslekte Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Adli Tıp Kurumu 40 kamu personeli alımı kadrosu ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden, 5 Büro Personeli, 2 Aşçı, 4 Şoför 21 Hizmetli 2 Sağlık Teknikeri ( otopsi ), 1 İnfaz ve Koruma Memuru,3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru Süreci Başladı!

ATK memur personel alımı için başvuru süreci Bugün başladı. Adayların uzun zamandır beklediği Kamu Personeli alımı başvurusu için başvurular Bugün ( 12 Aralık 2022 ) itibari ile başladı. Adaylar başvurularını 12 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gereklidir. Peki başvuru detayları nelerdir? Nasıl başvuru yapılacak? 

Başvuru Tarihleri: 12 - 25 Aralık 2022

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/adli-tip-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! SENDE KATIL!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Adli Tıp Kurumu kamu personeli alımı başvuruları için öncelikle yukarıdaki bağlantıya tıklayarak Adalwt Bakanlığı Kariyer sistemine giriş yaparak adımlara başlayabilirsiniz. Söz konusu açılan ekranda sizlere ilanı incelemeniz istenecek. Sonrasında Başvuru adımlarını inceleyerek İlgili başvuru yapacağınız mesleği seçerek başvuru adımlarına devam edebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:  Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilen adayların müracaatları kabul edilmeyecek, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu durumdaki adaylar hakkında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Adli Tıp Kurumuna başvurular sadece İnternet ortamında yapılacak. Adayların başvuru yapabilmeleri için öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki niteliklerin sağlanıyor olması gerekmektedir. Bunun dışında 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekmektedir. Başvuru şartları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-personeli-alimi/adli-tip-kurumu-7-meslekte-40-kamu-personeli-alim-ilani-lise-on-h43345.html

Sınavlara 120 Aday Katılacak!

Başvuruda bulunan ve başvuruları kabul edilen adayların KPSS P3, KPSS P93 ve KPSS P94 puanları esas alınarak en yüksek puandan başlayarak en düşük puana göre sıralama yapılacaktır. Bu sıralama sonucunda ilan edilen pozisyon sayısının 3 katı kadar sıralamada yüksek sırada bulunan aday, sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2022, 23:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarhan Şaman
Tarhan Şaman - 6 ay Önce

Şüfur