Adalet Bakanlığı 25 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı az önce sözleşmeli personel alımı için yeni ilan yayımladı. 28 farklı alanda personel alımı yapılacak olup kadro dağılımı ve şartlar haberde.

Adalet Bakanlığı 25 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

21 Haziran 2021 tarihli yayımlanmış olan ilanlara göre Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı yayımladı.

2021 yılı Personel alımı ilanları yayımlaya devam eden Adalet Bakanlığı bu sefer bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere 25 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı yapacak. kadro dağılımı ve başvuru şartları haberin devamında.

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı için adaylardan bazı nitelikler aranacak. Genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabiecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartlar aranacak.

Ayrıca;

- Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

- (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak

- Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),

- Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Adaylar başvurularını 28/06/2021-12/07/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 00:17
YORUM EKLE