YKS Sonuçları Ve Fast Food İlişkisi

2019 YKS sonuçlarının ardından bir çok aday düşük puan alması nedeni ile Burger King ve benzeri yerlerde iş aramaya başladı.YKS ve Fast Food arasındaki ilişki haberimizdedir.

YKS Sonuçları Ve Fast Food İlişkisi

Gece yarısı 01:15 itibarı ile açıklanan YKS sonuçlarının ardından McDonald’s ve Burger King gibi ünlü fast food zincirlerinin web sitelerinde ciddi bir kaos hakim. Bu durumun tek sebebi aldığı düşük puanlar neticesinde barajı aşamayan ve herhangi bir yüksek öğretim programına dahil olamayan adaylar. Gereken puanı alamadığı için üniversite hayallerine veda eden birçok birey kendilerine iş potansiyeli yaratmak adına popüler fast food işletmelerine online başvuru yaptıklarından dolayı şu sıralar sitelerde yoğun bir web trafiği yaşanmakta. Barajı geçememe ihtimalini göz önünde bulundurarak başvurularını daha önce yapanlar, beklenmeyen bir biçimde yeterli puanı alamayarak hayal kırıklığına uğrayan adaylara nazaran bu yoğunluğa maruz kalmadıklarıiçin çok daha şanslılar.

YKS Mağdurları İçin Köprüden Önceki Son Çıkış

Herhangi bir üniversiteye girmeye hak kazanamayan öğrencilerin yaptıkları ilk eylem bir fast food işletmesine girip çalışmak oluyor. Çünkü bireyin maddi özgürlüğüne kavuşması ve boş vakitlerini değerlendirmesi adına bu en iyi seçenek olarak görülüyor. Uzun çalışma saatleri ve tüm yoruculuğuna rağmen fast food işletmeler üniversiteyi kazanamayan adayların birincil tercihi olarak cazibesini korumaya devam ediyor. Ve buna bağlı olarak da YKS sonuçlarının açıklandığı zaman diliminde fast food işletmeleri gömüldükleri sessizlikten çıkarak iş başvurularını değerlendirmekten ötürü başlarını kaşıyamaz hale geliyorlar. McDonald’s, Burger King ve benzeri dünya markaları bu durumdan ne kadar memnunlar bilinmez ama öğrenciler için başvurular büyük önem taşıyor. İşe başladıktan bir süre sonra terfi imkanının doğması ayrıca insan sirkülasyonundan dolayı renkli ve hareketli bir ortam olması sebebi ile bu tarz fast food zincirleri her daim popülerliğini devam ettirecek gibi görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan BOSTAN
Serkan BOSTAN - 2 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn yükselme sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere