YKS Sınavı Giriş Belgeleri Ne Zaman Açıklanacak? TYT, AYT, YDT YKS Sınav Tarihi!

ÖSYM üniversite adaylarının gireceği YKS sınav giriş belgeleri ne zaman açıklanacak? ÖSYM sınav takvimine göre YKS sına tarihi nedir? TYT, AYT, YDT YKS sınavı saatleri ve detaylar haberde.

YKS Sınavı Giriş Belgeleri Ne Zaman Açıklanacak? TYT, AYT, YDT YKS Sınav Tarihi!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılacak olan sınavlardan bir tanesi üniversite adaylarına yönelik olacak. 2020 YKS sınav yerleri açıklandı mı?

Üniversite sınavına girecek olan adaylar için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 2 yıllık ya da 4 yıllık bir Yükseköğretim kurumunda eğitimine devam etmek isteyen lise öğrencilerinin giriş yapması gereken sınavlardan bir tanesi de YKS sınavıdır. Bu kapsamda her yıl milyonlarca öğrenci sınava hazırlanarak ter döküyor. Heyecanlı bekleyiş hem sınav giriş belgeleri için hem de sınav tarihi için devam ediyor. ÖSYM'nin açıklamış olduğu sınav takvimine göre; 2020 yılında Yüksek Öğrenim kurumlarına giriş sınavı 27 Haziran ile 28 Haziran tarihleri arasında 81 il genelinde gerçekleştirilecek. Bu sene pandemi olarak ilan edilen koronavirüs önlemleri altında sınavlarının yapılması bekleniyor. Sınav giriş yerleri ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden adaylara duyurulacak. Henüz belgeler aday işletim sistemi üzerinden duyurulmadı. Daha önce yapılan açıklamalara göre sınavdan en geç 2 hafta önce açıklanmaktadır. Bu kapsamda gelecek hafta içerisinde 10 ile 15 Haziran tarihleri arasında giriş belgelerinin açıklamasını beklemekteyiz.

TYT, YKS AYT SINAV SAATLERİ NEDİR?

YGS sınavı oturumları ve saatleri; adaylar YKS bir oturumu için TYT sınavına 27 Haziran saat 10.15 geçe yapacak. İkinci oturumda ise AYT sınavına 28 Haziran 10:15 geçe girecekler. Üniversite adaylarının gireceği 3. oturumda YDT sınavı aynı gün 15.45 da yapılacak. Bilindiği gibi 2020 yılında Yüksek Öğrenim Kurumu Başkanı Yekta Saraç sınav süresinin sadece 2 bu seneye has olmak üzere 30 dakika uzatılarak, 135 dakikadan 165 dakika çıkartıldığı duyuruldu. Bu yıl yabancı dil sınavlarından YDS sınav takviminde de güncelleştirmeler yapıldı. Farsça ile İspanyolca İtalyanca sınavları 11-12 Temmuz'da yapılacak. Yunanca, Bulgarca, Almanca Fransızca sınavları için 18 ile 19 Temmuz 2020 tarihleri olarak değiştirildi. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 23:20
YORUM EKLE