YKS'de Kaç Kişi Baraj Altında Kaldı?

Merakla beklenen YGS-YKS sınav sonuçları bugün açıklandı.Sonuçlar çercevesinde kaç aday baraj altında kaldı ? Haberin detayları sitemizdedir.

YKS'de Kaç Kişi Baraj Altında Kaldı?

ÖSYM soruları açıkladı. Kaç kişi YGS’de barajın altında kalarak sıfır çekti? Gece yarısı açıklanan sorular arasında iptal edilen sorularda var. İşte iptal edilen ÖSYM soruları…

2019 yılının Yükseköğretim Kurulu Sıvan soruları gece yarısı açıklandı. 15 ve 16 Haziranda yapılan YSK sınavının soruları ve baraj puan alt sayısı açıklandı. 2019 YKS iptal edilen sorular olarak da 1 soru iptal edildi. Açıklama yapılmasının ardından girişi zorlaşan YGS sınav sonuçları erişim sonrası girişi hızlandı. Bu sonuçlar dahilinde 2 yıllık 4 yıllık üniversite eğitim seçimleri de başladı.

Yükseköğretim Seçim Kurulu belirlenen tarihlerden bir önce açıkladığı sınav sonuçları ile öğrencilere sürpriz yaptı. Aynı zamanda YGS taban puanları da açıklayan YKS; YGS’de kaç kişi barajın altına düştü sorularına da cevap olmuştur.

2019 YGS Taban Puanları Kaç Oldu?

Üniversite eğitim seçimlerine göre belirlenen taban puanları için YKS’dan henüz bir açıklama gelmedi. Bu yüzden de 2019 yılı YGS öğrencileri hesaplarını ortalama olarak belirlemek için 2018 YGS taban puanlarına göre belirliyor. 2019 YGS taban puanları aynı zamanda 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite eğitimleri seçimi içinde gerekli olacaktır.

İptal Edilen YGS Sorusu Hangisidir?

16 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşen YGS sınavında Türk Dili Edebiyatı ve Sosyal Bilimler alanındaki 33. Soru iptal edilmiştir. Tüm soruların tek tek incelenmesinin ardından 2019 YGS iptal edilen soru 2. Oturumda bulunan 33. soru iptal edilerek sınav değerlendirilmesi buna göre yapılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 09:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan BOSTAN
Serkan BOSTAN - 2 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz

Tarık
Tarık - 2 yıl Önce

YKS kolay sinav çalisin yaparsiniz :-)