YKS 2019 Bölümlere Göre Kontenjan ve Başarı Sırası

2019 YKS sonuçlarına göre başarı sıralaması belli oldu.Alınan puanlarla birlikte kontenjan sayılarıda belli olmaya başladı.Haberin detayları sitemizdedir.

YKS 2019 Bölümlere Göre Kontenjan ve Başarı Sırası

YKS puanlarının açıklanması ile adaylar başarı sırası ve puanlarına en uygun olan üniversiteleri ve bölümleri seçmek için tercih hazırlıklarına başlamışlardır. Bu doğrultuda adaylar ÖSYM tarafından açıklanan kılavuza göre tercihlerini yapacak olup 23 Temmuz ile 29 Temmuz tarihleri arasında bu tercihlerini yine ÖSYM’ye ileterek sonuçların açıklamasını bekleyeceklerdir. Bu noktada hem adaylara genel bir bilgi verme açısından hem de tercihlerde önemli rol oynaması açısından 2019 yılı için bölümlere göre toplam kontenjanlar ve başarı sıraları şu şekildedir.


Adaylar tercih işlemlerini 23 ile 29 Temmuz arası gerçekleştirecek olup ÖSYM tarafından açıklanan kılavuza göre bu tercihleri gerçekleştireceklerdir. ÖSYM tarafından açıklanan kılavuza https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2019/YKS/kontkilavuz_18072019.pdf linkinden ulaşmak mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 21:37

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
KENAN OKUR
KENAN OKUR - 1 yıl Önce

ALLAHIN INZIYLE BU SEFER TAM VERILECEK DIYORUM VERMESELER ONLAR UTANSIN BIZIM AYIBIMIZ HÜKÜMETİN AYIBI HELE BSASIMIZDAKI BAYAN VARYA BIR ÇEŞİT KISILIHI VAR INSANLAR AZ DÜŞÜNÜR BÜYÜLE BIR ADELETMI BEN DÜNYANIN HIC BIR YERINDE DUYMADIM GÖRMEDİ M YAZIK