YGS'ye Koltuk Değnekleriyle Girdiği İçin Sınavı Geçersiz Sayıldı!

ÖSYM'nin düzenlediği Yükseköğretime Geçiş Sınavına koltuk değnekleri ile giren Orhan Demirgüç'ün sınavı ÖSYM tarafından geçersiz sayıldı.

YGS'ye Koltuk Değnekleriyle Girdiği İçin Sınavı Geçersiz Sayıldı!
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı 12 Mart 2017 Pazar günü düzenlendi. Sınav sonucu 28 Mart 2017 tarihinde kamuoyuna duyuruldu ancak sınavın üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen halen şaibeler büyümeye devam ediyor.

Genel olarak kamuoyuna 09.45 kuralı ile sıklıkla girmekte olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı şimdide sınavın iptal olmasından dolayı yine basının ilgi odağı oldu. Buna göre Orhan Demirgüç sınava koltuk değnekleri ile girdiği için sınavının iptal olduğu belirtildi.

SINAVDAN 5 GÜN ÖNCE AYAĞI KIRILDI

Adıyaman'da yaşanan olay da Orhan Demirgüç Yükseköğretime Geçiş Sınavına 12 Mart 2017 tarihinden girmeden beş gün önce arkadaşları ile stres atmak için futbol oynarken ayağının kırıldığını ifade etti. Ayağının kırılması ile sağlık operasyonu geçiren Orhan Demirgüç YGS sınavına da koltuk değnekleri ile girdi.

BENİ UYARMADILAR!

28 Mart 2017 tarihinde her öğrenci gibi ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden YGS sonuçlarını öğrenmek isteyen Orhan Demirgüç ekranda sınav kurallarına uymadığınız için sınavınız geçersiz sayılmıştır ibaresi ile karşılaştı ve yetkililere ulaşmaya çalıştı.

Buna göre Orhan Demirgüç ayağı kırıldığı için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine sağlık raporunu vermesi gerekmekteydi ancak ÖSYM'ye böyle bir rapor verilmedi ve Orhan Demirgüç'e göre onu da kimse bu konu hakkında uyarmadı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE