YGS'de İnanılmaz Kopya Yöntemi! Adaylar Gözaltına Alındı

12 Mart 2017 Pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavında adaylar akıl almaz kopya yöntemine başvurdu. Kopya çeken adaylar gözaltına alındı.

YGS'de İnanılmaz Kopya Yöntemi! Adaylar Gözaltına Alındı
Geçtiğimiz 12 Mart 2017 Pazar günü 2 milyon 300 bine yakın aday yurt genelinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı düzenlendi. Söz konusu sınavda ÖSYM yetkilileri polis ve jandarma ekipleri görev aldı.

Bilindiği gibi ÖSYM adayların kopya çekmemesi için elinden geldiğince görevli sayısını artırıyor ve kopya çektiğini saptadığı adayların sınavlarını iptal ediyor. YGS'de yüksek puan almak isteyen öğrenciler artık akıl almaz kopya yöntemlerine başvurmaya kalkıştı.

ŞANLIURFA DA YAKALANDILAR

Emniyet Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesi aracılığı ile yapılan YGS'de kopya olayı hakkında ki açıklamaya göre ekiplerin Şanlıurfa'da ki bazı okullarda öğrencilerin kopya çekeceği haberini aldı ve ekipler olay yerine intikal etti.

Bazı okullarda bulunan öğrencileri olay yerine intikal eden polis görevlileri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi görevlileri nezaretinde üst araması yaptı. Üst araması sonucunda ÖSYM görevlileri ve polis görevlileri öğrencilerin kullandığı yöntem ile adeta dondu kaldı.

AKIL ALMAZ KOPYA YÖNTEMİYGS'de kopya çekmeye çalışan öğrenciler akıl almaz kopya yöntemine başvurdular. Aramalarda 5 kişinin ayakkabı tabanlarına saklamış oldukları telefonlarına bağlı bluetooth ve bu cihazları sabitleyen kol bantları tespit edildi. Yine 4 ayakkabı tabanına gizlenmiş kopya kağıtları da ele geçirildi. Kopya çekecek olan adaylar gözaltına alındı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
sevim ay
sevim ay - 4 yıl Önce

ygs iptal mi edilecek ne de olsa hak yemişler