TEOG Lise Yerleştirmeleri Tercih Puanları

TEOG tercihlerini yapacak olan öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biri 2015 Lise Puanları Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi puanları belli oldu. İşte ayrıntılar…

TEOG Lise Yerleştirmeleri Tercih Puanları

TEOG Lise Yerleştirmeleri Tercih Puanları

29-30 Nisan 2015 ve 16-17 Mayıs 2015 tarihinde yapılan ve 8. sınıflar 2. dönem ortak sınavların sonıçları 8 Haziran 2015 tarihinde açıklandı. Ortak sınavlarda her soru eşit ağırlığa sahipti. İki adet optik okuyucu tarafından adayların cevap kağıdı değerlendirildi. Adayların sınav puanları 100 puan üzerinden değerlendirildi. Öğrencilere yazılı olarak sınav sonucu gönderilmeyeceği de açıklandı. Sınav sonuçlarını veliler ve öğrenciler interne Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından iyi bir liseye gitmek isteyen öğrenciler de gözlerini Liselerin taban puanlarına çevirdi. Öğrenciler TEOG’dan aldıkları puanlar ile tercih yapmaya başladılar. Elbette öğrenciler için bu önemli süreçte okulların taban puanları ile yüzdelik dilimleri en önemli unsur olarak görülüyor. Lise taban puanları arayışı devam ederken biz de bu haberimizde öğrencilerin bu arayışlarına son vermek istedik. 2014 2015 Lise taban puanları hemen hemen geçen yılın puanları ile aynı. Öğrencilerin başarılı bir tercih yapmaları için doğru meslek ve isabetli gelecek kararı için en önemli noktalardan biri olan TEOG sınavları sonucuna göre taban puanlar değerlendirilmelidir. Okullar bu taban puanlara yakın olan puanlarda alımlar yapacaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE