Sağlıkta Lisans Tamamlama Kılavuzu Yayınlandı

Yükseköğretim Kurulu sağlık personellerinin merakla beklediği lisans tamamlama kılavuzunu yayınladı. İşte bölümler ve detayları.

Sağlıkta Lisans Tamamlama Kılavuzu Yayınlandı
Yükseköğretim Kurulu her sene sağlık personelleri için resmi internet sitesi aracılığı ile sağlıkta lisans tamamlama kılavuzunu yayınlamaktadır. Yayınlanan bu kılavuz ile sağlık personelleri için oluşturulan bölümler ve bölümler hakkında detaylı bilgiler verilmekte olup adaylar genel olarak açıköğretim fakültelerini lisans tamamlama için tercih etmektedir.

Tercihler Ne Zaman Başlayacak

Yükseköğretim Kurulu sağlık personelleri için lisans tamamlama kılavuzunu yayınladı. Peki bu kılavuzda verilen tarihlere göre tercihler ne zaman başlayacak? YÖK'ten yayınlanan bilgiye göre tercihler 18 Temmuz 2016 tarihi ile başlayacak olup son başvuru tarihi 25 Temmuz 2016 olarak belirlenmiş durumda. Lisans tamamlamak için sağlık personellerinin bu süre zarfında başvurularını eksiksiz olarak yapmaları gerekmektedir. Bu süre zarfından önce ya da sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Adaylar başvurularını mesai saatlerinde gerçekleştirecek olup herkes için toplam 20 tercih hakkı sunulmuş durumda. Adaylar en fazla 20 tercih yapabilme hakkına sahip olup 20 tercihin altında da tercih yapabilme hakkına sahiptir. Tercihlerin sona ermesi ile adayların başvurularını ve tercihlerini yerleştirecek olan kurum ise Yükseköğretim Kuruludur. Kılavuzda adaylar için detaylı bilgiler verilmiş olup sağlık personelleri kendilerine uygun olan önlisans bölümlerini ya da lisans bölümlerini tercih edebilir. Yerleştirme işlemlerinde adayların önlisans not ortalamaları 2 ile çarpılacak ve yerleştirme puanı için elde edilen bu sonuç ele alınacak. Tercihler hakkında detaylı bilgi ve bölümler hakkında bilgi için aşağıda vermiş olduğumuz resmi bildiriyi indirebilirsiniz.

Kılavuzu İndirmek İçin Tıklayın
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2016, 20:02

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE