Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kura Sonuçları Sorgulama Ekranı

Sağlık Bakanlığı 5.298 kamu personeli alımı kura sonuçları açıklandı. En az ilköğretim mezunu sürekli işçi, eski hükümlü ve engelli işçi alımı kura sonuçları, işkur sorgulama ekranı, sağlık işçisi sorgulama ekranı haberimizde..

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kura Sonuçları Sorgulama Ekranı

Sağlık Bakanlığına 5.298 kamu işçisi alımı kura sonuçları açıklandı. En az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabildiği alımlarda kuralar Ankara ilinde gerçekleşti. İŞKUR kurasının tamamlanmasının ardından sağlık işçisi kura sonuçları da açıklandı.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetler Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleşen alımlarda adaylar yoğun ilgi ile karşıladı ve meraklı bekleyiş 26 Ekim tarihinde sonuçlandı. İŞKUR üzerinden yapılan alımlarda kura listeleri, il il olarak ayrıntı olarak adaylarla paylaşılmadı. Bunun yerine sorgulama ekranı üzerinden adaylar sonuçlarını öğrenebilecekler. Bir çok aday sonuçları öğrenemediğinden dolayı işin olsa'ya ulaşmakta. Sonuçların nasıl öğrenilebileceğini ayrıntılı olarak aşağıdan bulabilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIM SONUÇLARI SORGULAMA!

iscisonuc.saglik.gov.tr adresinden T.C. Sağlık Bakanlığı İşçi Sonuç ekranı açılarak kura sonuçlarının öğrenilmesi sağlandı. Buna göre adaylar eski kimlik bilgileri ve yeni kimlik bilgileri ile sorgulama yapabilecekler. Ayrıca  sorgulama yaparken alınan hatalardan bir tanesi captcha ekranında ben robot değilim sekmesinin seçilmemesinden kaynaklı olmakta.

Eski kimlik bilgileri ile sonuç sorgulama için; T.C. kimlik numarası, cilt no, aile sıra no, sıra ekranlarının girilmesi ben robot değilim sekmesini işaretlemek ve kontrol et demek yeterli olacak.

Yeni kimlik bilgileri ile sorgulama yapmak için; T.C. kimlik numarası ve kimliğin ön yüzünde doğum tarihinin alt sekmesinde bulunan Seri No girilmesi ve ben robot değilim işaretlenmesi ile kontrol et butonuna basarak arama yapmak mümkün olacak. 

Kura sonuçlarını öğrenmek için tıklayın

3.591 sürekli işçi, 431 engeli işçi ve 1.276 eski hükümlü kadrosunda en az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabildiği 4857 sayılı iş kanunu görev yapacak olan adayların sonuçlarını yukarıdaki linkten öğrenebilirisiniz. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre kura sonuçları için ayrıca tebligat yapılmayacak.

İŞİN OLSA  

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 14:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysel Almaz
Aysel Almaz - 2 yıl Önce

Kimlik bilgilerimi yazıyorum kontrol et e tıklıyorum, yanlış bilgiler diyor neden anlamadım

Ümit Şeker
Ümit Şeker @Aysel Almaz - 2 yıl Önce

Cilt aile sıra ve sıra numaraların da 0 olmayacak mesele 0034 ise 34 yazılacak sadece sitede hiçbir sıkıntı yok ben 12 kişinin sonucuna baktım

Songül
Songül - 2 yıl Önce

Bende çok uğraştım açılmıyor bu nasıl işya torpil var bence ogrenemıycez bu yüzden başka yerden açıklamıyor da

Murat mutlu
Murat mutlu @Songül - 2 yıl Önce

Torpil var tabi adamin varsa işide var ben 15senedır engelli işi arıyorum olmuyor işte

Enes yesilbas
Enes yesilbas @Songül - 2 yıl Önce

Aynen songul hanim ankarda dayin varsa bu is olur yoksa bizim gibi gariba kimse bakmaz is ilani veriliyor ariyorum ilan iptal edilmis diyorlar biz bu vatanin evladi degilmiyiz

Bülent Başabaş
Bülent Başabaş @Songül - 2 yıl Önce

Okadar uğraştım olmadı bence de torpil yapıyor bunlar iyidir niye alım olcak diye bizi kandırıyorlar ki direk adamlarını yerleştirsinlerya

Yasin kkk
Yasin kkk - 2 yıl Önce

Arkadaslar her 2 kimlik bilgilerimide girdim olmuyor.. Uyari dogrulama basarisiz diyor iskur gidip oruya sorcam

Bülent Başabaş
Bülent Başabaş - 2 yıl Önce

Hepsi yalan dolan sabahtandır uğraşıyorum hep hata büyle düzen olmaz olsun Allah kahretsin torpil torpil torpil

Fatih yılmaz
Fatih yılmaz - 2 yıl Önce

Kimlik bilgileri uyusmuyor diyor bakamiyoruz ki nasıl iştir anlamadim

Espere
Espere @Fatih yılmaz - 2 yıl Önce

Numaraların başına sıfır koymadan yazın

Bayram Doğan
Bayram Doğan - 2 yıl Önce

Sırf milet girmesin diye durumun ögrenmesin elinizden geleni ardiniza koyuyorsunuz yazi bu insanlar her yere bokta torpil baskada yok bu nasil bir hayvanlsmis gezen olmus dunymazi yeter biktik usandik torpilide her seyden insan gibi adlet istyoruz hakk hukuk istyoruz torpil istemiyorsuz hakiszlik istemiyoruz insanlik hakkimiz istyoruz sadece torpili kulanipta ailesin akrabsin cevresin alan kim olursa olsun ALLAH C C belasin versin ALLAH C C bulsun insALLAH torpilimiz yoksa rizkimiza sebeb oluyorsunuz bu torpile RABBIM ben ve benim gibilerin hakkini birakmsin size insALLAH

Murat mutlu
Murat mutlu - 2 yıl Önce

Engelliyım @iş arıyorum ama bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

özcan
özcan - 2 yıl Önce

Bunların hayatı yalan eski hükümlü olduğum halde almadilar