Resmi açıklama geldi: YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM Başkanı Halis Ergün yaptığı açıklama ile YKS tercih sonuçları hakkında bilgi verdi. İşte detaylar.

Resmi açıklama geldi: YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün milyonlarca öğrenin beklediği YSK tercih sonuçları hakkında açıklama yaptı. Konuyla ilgili bilgilendirmeyi sosyal medya hesabı üzerinden yapan Başkan Aygün, sonuçların haftaya açıklanacağını söyledi.

YKS tercih sonuçlarına yönelik tarih vermedi!

"Sevgili gençler, heyecanlısınız, sizi anlıyorum ve heyecanınızı paylaşıyorum. Ülkemizin yarınları olan sizler için tüm gücümüzle çalışıyoruz. 2020-YKS yerleştirme işlemlerinde kontroller devam ediyor. Önümüzdeki hafta içerisinde yerleştirme sonuçlarını açıklayacağız." diyerek sonuçlara yönelik ilk resmi açıklamayı yapan Başkan Aygün, bu konuda herhangi bir tarih vermekten de kaçındı.

YKS tercih sonuçları Twitter’da TT olmuştu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün’ün bu açıklamayı yapmasında Twitter’ın etkili olduğu düşünülüyor. Bugün sabah saatlerinden itibaren Twitter’de en çok konuşula konuların başında gelen YKS tercih sonuçları, kuruma yönelik pek çok eleştirinin de yapılmasına neden olmuştu. #tercihleracıklansın etkisi ile durumu TT yapan Twitter kullanıcıları, açıklamalar geldikten sonra ise #osym etiketini kullanarak bir tarih verilmemesini eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 21:17

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE