PYBS Sınavı Ne Zaman

5,6,7,8,9,10 ve 11. Sınıfların gireceği Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavı bu gün yapılıyor. Peki LYS ile aynı güne denk gelen sınav saat kaçta olacak. İşte ayrıntılar…

PYBS Sınavı Ne Zaman

PYBS Sınavı Ne Zaman

13 Haziran Cumartesi günü saat 14.00'te Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS), yurtiçinde 881 merkezde 3 bin 21 okulda ve 44 bin 720 salonda yapılacak. Bunun yanı sıra Cidde’de bir merkezde de yapılacak olan sınava 799 bin 31 öğrenci katılacak.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavında kullanılacak bütün binalar için sınıf türüne göre 10'ar kitapçık ve cevap kağıdı bulunan yedek sınav poşeti hazırlandı. 50 öğrenci sınava tek kişilik sınıfta mazeret belirttikleri için girecek. Aynı şekilde 1 öğrenci de gerekli mazeretini belgelendirdiği için sınava hastanede girecek.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı sonuçları "www.meb.gov.tr" internet adresinde 21 Haziran’da açıklanacak. PYBS ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak isteyen öğrenciler, "oges.meb.gov.tr" adresinden Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı kılavuzundan ulaşabilecekler.

2015 Yılı Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavı (PYBS) 5, 6, 7, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak yapılıyor ve 13 haziran 2015 cumartesi günü Türkiye saati ile saat 14:00 de başlıyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE