PTT Personel Alımında Yazılı Sınav Detayları Nedir?

PTT tarafından yayımlanan personel ilanlarıyla ilgili olarak adayların PTT tarafından yayımlanan yazılı sınavlar ile ilgili bilmesi gerekenleri listeleyerek personel alımı yapacak olan adaylar için kolaylık sağlamayı hedeflemektedir. Detaylar haberimizde..

PTT Personel Alımında Yazılı Sınav Detayları Nedir?

PTT tarafından yapılan personel alımlarıyla ilgili olarak adayların yeni sistem ile birlikte farklı şekilde personel alımları yaptığı ve yapılan personel alımlarında adayların sözlü sınav mülakatlarıyla alımların yapılması. Öncelikli olarak yazılı olarak yapılacak olan sınavlar içerisinde yapıldıktan sonra normal olarak mülakatların yapılması. Yazılı sınavlar PTT bünyesi tarafından hazırlanıp yapılmadığından dolayı bu sınavları hazırlayan farklı okulların bünyesi olduğundan ötürü PTT anlaşmış olduğu okullara personel alım sınavını yaptırarak personel alım sınavlarını gerçekleştirmektedir. Yazılı sınav ücreti 60 ile 75 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Yazılı Sınavlarda Adaylara Sunulan Bilgiler

PTT tarafından üniversiteler ile anlaştıktan sonra yapılacak olan sınav uygulamalarında yazılı sınavlarda gerçekleşecek olan uygulamalar şunlardır, adaylar bu uygulamaları dikkate alıp işlemlerini görmektedir; " PTT bünyesinde oluşturulacak olan genel kültür ve genel yetenek konularından oluşan toplamda 100 soru sorulacağı açıklandı. PTT bünyesinde çalışabilmek amacıyla genel yetenek ve genel kültür konularından 40 puan mesleki puanlamalar dan ise 60 puan alınacağı açıklandı. Sınav içerisinde alınacak puanlamaya göre sözlü sınava hak kazanan adayların öncelikli olarak başvuru yapacakları alana göre normal sınavdan puan almaları ve ona göre işlem yapmaları gerekmektedir. Yazılı ve sözlü sınavlarının sonucunda sözlü sınav notunun aritmatik ortalaması oluşturulabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer lütfi dogdu
Ömer lütfi dogdu - 3 yıl Önce

Çelik işi gaz altı kaynak ve bakım onarım işi arıyorum yatılı olması çöp 0532 3188619