PTT 5 Bin Personel Alımı Yazılı Sınav Soru ve Cevapları Açıklandı!

PTT sınavı 12 Ağustos tarihinde tamamlandı. Buna göre 2018/1 PTT yazılı sınav soru ve cevapları bugün açıklandı. Birçok unvanda 5 Bin personel alımında İnsan Kaynakları İnternet sitesi üzerinden açıklanan son dakika açıklaması ve detayları paylaşıyoruz.

PTT 5 Bin Personel Alımı Yazılı Sınav Soru ve Cevapları Açıklandı!

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü PTT toplamda 5 Bin idari sözleşmeli personel alımı yapacak.

PTT'de görev almak isteyen adayların yoğun ilgi gösterdiği başvuruların tamamlanmasının ardından 12 Ağustos tarihinde yazılı sınava alındılar. PTT yazılı sınav sorularını ve doğru cevaplarını adaylara duyurdu. Buna göre Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünde merkez ve taşra teşkilatlarında görev almak isteyen adaylara yönelik olarak yapılan yazılı sınav Gazi Üniversitesi Sürekli Uygulama Merkezi GAZİSEM tarafından yapılarak adayların bilgisine yazılı sınavda çıkan soruların doğru cevap anahtarı sunuldu. Adaylar bazı pozisyonlardaki alımlarda mülakat sınavına alınacaklar. Buna göre yazılı sınav sonucuna göre atamaları olacak olan personeller için de sınav sonuçlarında yüksek puan almak önemli olmakta.

SINAV SORULARINA İTİRAZ NASIL YAPILACAK?

2018/1 PTT yazılı sınavı sorularına itiraz etmek isteyen adayların PTT 1840 No'lu posta çeki hesabına 30 Tl itiraz ücretini ödemelerinin ardından 17 Ağustos tarihine kadar itiraz edebilecekler. Gazi Üniversitesi itirazlar için dilekçe ile [email protected] mail adresine mail olarak iletmelerini istedi. İtiraz sonuçları daha sonra PTT resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak. Adayların gönderecekleri dilekçede isim, soy isim, iletişim bilgileri, T.C. Kimlik Numarası imza bulunması istenildi. Buna göre adayların itiraz gerekçelerini de açık olarak belirtmeleri gerekli olacak.

2018/11 personel alımı yazısı sınav soruları: //ik.ptt.gov.tr/20181-personel-alimi-yazili-sinav-sorulari-ve-cevaplarina-iliskin-duyuru/

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 22:50

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE