PTT 5 Bin Personel Alım Sınavı 12 Ağustos'ta Yapılacak!

PTT Geçtiğimiz dönemde bünyesine almak üzere 5 bin personel alımı yapacağını duyurmuştu. Buna göre adaylar için Sınav 12 Ağustos 2018 tarihinde yapılacak!

PTT 5 Bin Personel Alım Sınavı 12 Ağustos'ta Yapılacak!

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) resmi internet sayfasının insan kaynakları bölümünden yayınlamış olduğu duyuru ile personel alımları sınavının yeni siteme göre kurum tarafından olacağı söylenmiştir. Daha önceki yıllarda PTT bünyesinde personel alımı yapılırken Kamu Personeli Seçme Sınavı dikkate alınırken uzun bir aradan sonra ilk kez PTT kurumu kendi sınavı ile kimler ile çalışıp çalışmayacağını ve kurum içi pozisyonlar da kimlere görev vereceğini belirleyebilecek.

PTT tarafından yayımlanan ilana göre gişe memuru, büro memuru ve dağıtıcı pozisyonlar başta olmak üzere birbirinden farklı pek çok pozisyon için toplamda 5 bin çalışanın alınacağı ve adayların PTT tarafından düzenlenen sınava gireceği açıklanmıştı. Bu açıklamaya göre PTT’nin sınavı 12 Ağustos 2018 (yarın) yapılarak, binlerce aday PTT’nin belirlemiş olduğu alanlara yönelik başarı göstererek işe alınacak.

SINAV SAAT 10.00’DA BAŞLAYACAK

PTT tarafından açıklanan verilere göre 5 bin kişilik memur alımına yönelik yapılacak sınavın tarihi açıklandı. Adaylar 12 Ağustos 2018 (yarın) saat 10:00 da sınava girecek. Belirlenen pozisyonlara göre farklı sayıda ve farklı konularda sorular sorarak adayların teste tabi tutulması sağlanacak. Sınavların bir kısmı saat 12.00 gibi bitecekken diğer bir kısmı ise 12.30 gibi sona erecektir. Adayların bu sınavlardan daha yüksek puan alması PTT bünyesinde çalışma şanslarını için önemli bir etken olucaktır.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 22:17

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
derviş
derviş - 2 yıl Önce

nelere calısalım son günde :S

Medeni
Medeni - 2 yıl Önce

İnşaAllah yine torpil olmaz