PTT 5 Bin Memur Alımında Hangi Konulardan Soru Sorulacak? Sınav Ücreti ve Başvuru Detayları!

PTT 5 bin memur alımı için başvurular başladı. 5.000 personel alımı yapan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi, sınavda soracağı konular da belli oldu. PTT alımında sınav ücreti nasıl yatırılacak? Memuru alımı başvuruları nasıl yapılacak işte detaylar..

PTT 5 Bin Memur Alımında Hangi Konulardan Soru Sorulacak? Sınav Ücreti ve Başvuru Detayları!

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi 5 bin memur alımı Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanarak adaylardan başvuru alınmaya başlandı. PTT 5 bin alım için yapılacak başvurular sonrası adaylara yazılı sınav yapılacak. Adaylar 14 Mayıs tarihi itibari ile başvurularını yapabilecek, başvurular 18 Mayıs cuma günü tamamlanacak. Ayrıca adayların başvuru ücreti ödemesi gerekecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

5 Bin memur alımı PTT insan Kaynakları resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. İşin olsa sitemizde başvurularda istenilen genel ve özel şartları duyurduk. Adaylar başvuru şartlarını aşağıdaki bağlantıdan erişebilirler. Ayrıca 18 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan başvuru işlemleri ik.ptt.gov.tr sitesi üzerinden gerçekleşecek.

PTT SINAV ÜCRETİ;

PTT 5 bin memur alımında adayların sınav ücreti yatırması gerekmekte. Başvuru ücretini ödemek için PTT'ye ait olan posta çeki hesabından (1840 No'lu Posta Çeki Hesabı) yapılabilecek. Ayrıca başvuru ücretin için 60 Tl ödenmesi gerekli.

SINAV KONULARI;

Adayların postacı, gişe ve büro görevlisi, tekniker, uzman yardımcısı mühendis ve avukat unvanları için Genel Yetenek ve Genel Kültür sorularını cevaplandırmaları gerekli olacak. Genel Kültür- Genel Yetenek Sınav konuları ise şöyle; sözel akıl yürütme, Türkçe paragraf, dil bilgisi, yazım kuralları, ölçme bilgisi, sayısal mantıksal akıl yürütme, tarih, Türkiye coğrafyası, temel yurttaşlık bilgisi, genel kültürel ve güncel sosyo ekonomik konular adaylara yöneltilecek. Ayrıca adayların başvuru yapacakları unvanlar için mesleki alan konuları bulunuyor.

Mesleki ve diğer konu başlıkları için tıklayın
PTT 5 Bin memur alımı başvuru şartları için tıklayın

İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirmek için Buradan Ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 16:12

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
CaNeR
CaNeR - 2 yıl Önce

ilk başvuruyuda kendisi yapmıştır :D

Merve  Özer
Merve Özer - 2 yıl Önce

Herşeyin başına bu kadar para koyarsanız bir tane postacı bulamazsınız nasıl olsa önlisans bölümü yerden yere vuruyorsunuz insanlar salak mı ki yapsınlar başvuru

Mustafa yıldırım
Mustafa yıldırım - 2 yıl Önce

Sınav tarihi ne zaman açıklanır açıklanırsa nerden ogrene bilirim