PTT 2018 5 Bin Memur Alımı Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2018 yılı PTT memur alımı için sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Posta ve Telgraf Teşkilatı kurumu idari sözleşmeli 5 bin personel alımı yazılı sınav sonuçları (2018/1 personel alımı) ne zaman açıklanacak?

PTT 2018 5 Bin Memur Alımı Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT idari sözleşmeli 5 Bin memur alımı yapacak. Adayların yoğun ilgi gösterdiği PTT alımlarında geçtiğimiz hafta sınav soruları erişime açıldı. 17 merkezde gerçekleşen sınavların sonuçlarına ilişkin detaylar neler?

PTT 5 bin memur alımında sınav sorularına itirazlar tamamlandı. Adaylar sınav sorularına itiraz edebilmeleri için Gazisem mail adresine 17 Ağustos tarihine kadar itiraz edebilecekleri belirtilmişti.  

Yazılı sınav sonuçlarında Avukat, Mimar, Uzman, Tekniker, Mühendis kadrolarında 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılacaklar. Diğer kadrolarda ise 60 ve üzeri puan alan adaylar ise başarılı sayılacaklar. Buna göre  en yüksekten aşağıya alım yapılacak kadro sayısının 3 katı kadar aday mülakat sınavına katılacak. Yazılı ve sözlü sınav aritmetik ortalamasına göre kazanan adaylar belirlenecek. İlan edilen kadro sayısı kadar yedek aday belirlenecek. 

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

PTT 5 bin memur alımı sınav sonuçları ne zaman açıklanacağına ilişkin henüz bir takvim bulunmuyor. Buna ilişkin net tarih olmasa işin olsa ekibi olarak sınav sonuçlarının en geç 31 Ağustos tarihine kadar açıklanmasını beklemekteyiz.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 22:01

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE