POMEM Kimler Başvurabilir? Başvuru Şartları Nedir? 2016

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) kimler başvurabilir? kimler başvuramaz? şartlar nedir? Adaylara nerelere müracaat etmeli? Detaylar belli oldu. İşte haber turumuz.

POMEM Kimler Başvurabilir? Başvuru Şartları Nedir? 2016
Polis Kolejlerinin kalkması ile Polis olmak isteyen adaylar POMEM ya da PMYO'ya başvuru yapmaktadır. Lise'yi bitirip Yükseköğretime Geçiş Sınavından 270 ve üstü puan alan adaylar Polis Meslek Yüksekokuluna müracaat ederek eğitim görüp polis memuru olabilmektedir. Üniversiteye bitiren adaylar ise Polis Meslek Eğitim Merkezine müracaat ederek kısa süre eğitim aldıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğünde göreve başlayabilir. Polis memuru olarak göreve başlayan adaylara açılan sınavlardan başarılı puan alırsa Komiser Yardımcısı olarak göreve devam etmektedir.

POMEM Kimler Başvurabilir?

Peki Polis Meslek Eğitim Merkezine kimler başvurabilir.

Öncelikle POMEM'e başvurabilmek için adayların 31 Aralık 1987 ve daha sonrası doğumlu olması gerekmektedir. Daha sonra doğumluların başvurusu onaylanmamaktadır. 
POMEM'e başvurmak isteyen adayların mutlaka lisans bölümlerinden mezun olması gerekiyor. Önlisans mezunu olan adaylar Polis Meslek Eğitim Merkezine başvuramaz. Ayırca adayların lisans düzeyinde Kamu Personeli Seçme Sınavına da girmiş olması gerekmektedir. KPSS P3'de minimum puanı alan aday başvuru yapabilir. Peki minimum puan kaçtır? 2014 yılında puan 60 iken 2015 yılında 70'e kadar yükseltildi.

Polis Meslek Eğitim Merkezi başvuruları ve alımları ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının açıklanmasının ardından en geç bir ay içerisinde detaylar kamuoyuna duyurulmaktadır. 2016 KPSS sonuçları henüz açıklanmadı.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 20:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Keziban Bayındır
Keziban Bayındır - 5 yıl Önce

Meslek Yüksek Okulları neden dahil değil anlamıyorum her yerde önümüz kapatılıyor

berk
berk - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olmalı ki bütün kamu kurumlarında 35 yaş baz alınıyor ve kpss 50 olmalı sayın Cumhurbaşkanı başbakan ve İçişleri Bakanına duyrulur.

Halil
Halil - 5 yıl Önce

Bir zamanlar başbakan olsun yetkililer olsun öğrencilerimizi meslek lisesine meslek yüksek okullarina yönlendirdiler. gunumuzde meslek mezunlarinin önü kapatildikca kapatildi ozel sektor pratik diyorlar diplamayi onca emegi hice sayıyor lar yaziklar olsun binlerce meslek yüksek okullarindan mezun kisiler hep boştalar yada oku

EZO
EZO - 5 yıl Önce

KAÇ PUAN İSTENİR BU SENE YA DA NE ZMAN ACIKLANIR KI

Kenan
Kenan - 5 yıl Önce

01.05.1987 lisan mezunuyum basvuru yapabilir miyim?

seda
seda @Kenan - 5 yıl Önce

maalesef yapamazsınız. 31.12.1987 doğumlu ve daha sonra doğanlar başvuru yapabiliyor yazıyor zaten

yıldız
yıldız - 5 yıl Önce

bu sartlar ı egm mı yayınladı mı kesınlıgı var mı askerlıgını yapmıs olanlar ıcın yas sınırı daha fazla olması gerekıyordu sankı net bılgıye sahıp kımse yok mu

gizem
gizem - 5 yıl Önce

87 ve sonrasi 88 lilerden baslamasi lazim. Kenan hocam basvuramiyosunuz sanirim. Gecen sene ben gitmistim mulakatlara

Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

Yanlışlık var 1987 ve öncesi değil sonrası olması lazim duzeltin

önder
önder @Mustafa - 5 yıl Önce

sonrası yazıyor zaten kardeş.

MRT SLMZ
MRT SLMZ @Mustafa - 5 yıl Önce

ZATEN SONRASI YAZIYOR