POMEM Başvuruları Sone Erdi! 10 Bin Polis Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin polis alımı için başvurular sona erdi. Polis adayları e-Devlet üzerinden yaptıkları başvurular sonucunda sonuçların açıklanacağı tarihi beklemeye başladı. Peki 10 bin polis alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde…

POMEM Başvuruları Sone Erdi! 10 Bin Polis Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 23. Dönem POMEM’lere başvurular sona erdi. Polis Akademisi Başkanlığı lisans ve ön lisans düzeyinde alımların yapılacağı 10 bin kadroluk alım için adayların sonuçlar için bekleyişi başladı.

EGM, 23. Dönem POMEM’lere 8 bin lisans mezunu, 2 bin ön lisans mezunu polis alımı yapacağını duyurmasının ardından başvurular 14 Ekim’de sona erdi. Başvuru sırasında adayların dikkat etmesi gerekenleri isinolsa.com ekibi olarak detaylarıyla aktarmış,  kılavuzda belirtilen koşulları ve başvuru adımlarını adayların takip etmelerini istemiştik.

ÖN BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

POMEM’lere ön başvuruda bulunan adayların sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı’ndan önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor. Adaylar hangi tarihte ve nerede aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacaklarını aynı site üzerinden öğrenecekler. Öte yandan adaylara ayrıca posta yolu veya farklı iletişim araçlarıyla bildirimde bulunulmayacak. Bu nedenle ön başvuruda bulunan adayların açıklamaları takip etmeleri gerekiyor.

Adayların MERNİS üzerinden kayıtlı oldukları adresler baz alınarak yapılacak sınav yeri ilanı, ilan yayımlandıktan sonra değiştirilemeyecek.

POLİSLİK SINAVI NASIL YAPILIR?

POMEM’lere ön başvuruda bulunan adaylar sınava girmeden önce ön sağlık kontrolünden geçirilir. Polis Akademisi Başkanlığı resim internet sitesinden yapılacak duyurudan sonra sınavlara girmeye hak kazanan adaylar ilan edilen sınav tarihi ve yerinde fiziki yeterlilik ve mülakata tabi tutulacak.

Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” kararı verilen adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılır ve sınav adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır. Fiziki yeterlilik sınavından başarılı olarak geçmek için 100 (yüz) üzerinden en az 70 (yetmiş) puan almak gerekir.

Fiziki yeterlilik sınavından başarıyla geçen adaylar mülakat sınavına alınır. Bu sınavda başarılı olmak isteyen adaylar 100 üzerinden en az 70 puan alması gerekir. Mülakat sınavında adayların, Konu hakkında bilgi düzeyi, Kendisinden istenileni kavrama, Özgüveni, İfade etme yeteneği, Beden dilini kullanma becerisi ölçülür.

PUANLAMALAR NASIL YAPILIR?

POMEM’lere girebilmek için adaylar KPSS puanı, fiziki yeterlilik puanı ve mülakat puanları üzerinden değerlendirmeye alınır. KPSS puanının yüzde 25’i, fiziki yeterlilik puanının yüzde 25’i ve mülakat puanının yüzde 50’si alınarak elde edilecek puana göre sıralama yapılır. Sıralamalarda puan eşitliği olması halinde KPSS puanı, fiziki yeterlilik puanı ve mülakat puanına bakılır. Yine eşit olması halinde yaş olarak küçük adaya sıralamada öncelik verilir.

Kesin sonuçların açıklanması puanlamalara göre sıralamaların Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesinden yayımlanacak. Ön başvuruda bulunan adaylara kesin sonuç açıklaması da dahil olmak üzere posta veya farklı iletişim kanallarıyla tebligat gönderilmeyecek. Bu nedenle polis alımına başvuran adayların Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesini takip etmeleri gerekiyor.

isinolsa.com ekibi olarak da sizler için ön başvuru sonuçları açıklanır açıklanmaz sizlerle paylaşacağız.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 16:27
YORUM EKLE