PÖH, POMEM, PMYO 2020 Yılı Polis Alımları Ne Zaman?

Eğitim düzeyinde lise, önlisans veya lisans mezunu adaylar için PÖH, POMEM, PMYO sınavları ile 2020 polis alımları ne zaman yapılacak? Tüm gelişmeler haberde..

PÖH, POMEM, PMYO 2020 Yılı Polis Alımları Ne Zaman?

2020 yılında polis alımı ilanları bekleniyor. Lise mezunu adaylar için 2020 PMYO polis memuru alımı için başvuru şartları ve başvuru detaylarına ilişkin detayları aktarıyoruz. İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı en az lise mezunu olan 2.500 polis alımı YKS sonuçlarının ardından başlayacak.

TYT alımı başvuruları ne zaman başaklayacak? Polis Meslek Yüksek Okullarına TYT puanı ile alımlar için TYT sınavı başvurusu 6 Şubat 2020 tarihinde başlayacak. Sınava girecek öğrencilerin tyt sonuçlarının açıklanmasının ardından Polis Akademisi başkanlığı tarafından açıklanacak takvime göre başvurular başlayacak.

POMEM SONUÇLARI;

26. dönem pomem mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakata giren adaylar için sonuçların açıklanmasının ardından Polis Meslek Eğitim merkezlerine temel eğitimlere alınacaklar. 7 bin aday fiziki ve mülakat sınavlarına katıldı. www.pa.edu.tr  adresi üzerinden mülakat sonuçları açıklanması bekleniyor.

PÖH ALIMLARI;

Polis Özel Hareket alımları için son gelişmeler belli oldu. İçişleri Bakanı tarafından yapılan açıklamalara göre 2020 yılında dışarıdan PÖH alımı yapılmayacak. 2019 yılında 500 kadın pöh alımı gerçekleştirilmişti. PÖH kadrosunda görev yapmak isteyen adaylar mevcut polis memurları arasından görevlendirilecekler. 

BAŞVURU ŞARTLARI;

Adayların T.C. vatandaşı olması, eğitim şartlarında en az lise, ön lisans ve lisans mezunu olması, yaş şartında en az 18 yaşını tamamlamış 35 yaşından büyük olmaması,  KPSS sınavından en az 65 ve üzeri puan almış olması, kamu haklarından mahrum olmamak, silah kullanması hakkında herhangi bir engel olmaması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 15:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdur
Mağdur - 2 yıl Önce

Alımlar dışardan olsun lütfen KPSS ŞARTI aranmasin pöh olmak istiyoruz lütfen sesimizi duyurun

Enes
Enes - 2 yıl Önce

Sayın bakanımız bari 100 puan alan adaylar pöh olsun alımlar dışardan 100 puanla olsun bekliyoruz sizden gelecek güzel haberleri İnşALLAH

Ayşe
Ayşe - 1 yıl Önce

Ya çok saçma polis neden pöh olmak istesin ki ya adam zaten polis.dışardan alım yapın oyun oynamayın ya