ÖSYM Sınavları Başvurusunda Değişiklik! HES Kodu Zorunluluğu Geldi!

Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu ile ÖSYM sınavlarına başvuru yapılabilecek. HES kodu nasıl alınır? ÖSYM açıklaması ve tüm detaylar haberde.

ÖSYM Sınavları Başvurusunda Değişiklik! HES Kodu Zorunluluğu Geldi!

Ölçme seçme ve yerleştirme merkezinden son dakika bir açıklama geldi. ÖSYM Başkanı Profesör Dr Halis Aygün tarafından yapılan açıklamaya göre Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi dönemi kapsamında sınava girecek adaylara HES kodu bilgisi istenilecek. Bu kapsamda ÖSYM sınavlarından başvuru yapacak adaylar için hayat eve sığar uygulaması olarak Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan HES kodu verilecek. Adaylar sınav başvuruları yaptığı aday işlemleri sistemi üzerinden profilin altında oluşturulan HES kodu bilgileri bölümünden bu kodu girmeleri gerekli olacak. ÖSYM sınavlarında HES kodu nasıl alınacak?

ÖSYM SINAVINA BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR DİKKAT!

Sınav başvuru yapacak adayların hesap bilgilerini ÖSYM Aday İşlemleri sistemi üzerinden giriş yapmaları istenecek. HES kodu girmeye adayların başvuruları kabul edilmeyecek. Adayların ayrıca başvuru merkezleri aracı ile yapacakları sınav başvuruları içinde, Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar resmi inernet sitesinden internet sitesi üzerinden ya da mobil uygulamadan hesap bilgilerim alanına geldiklerinde kodun geçerli tarihinin sınavın yapılacağı gün ve daha ileri bir tarihte yapmalı gerekli olacak. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan e-yds başvurularında bu sistem uygulanacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 18:31
YORUM EKLE