ÖSYM Sınav Başvurularında Önemli Değişiklik! Online Olarak Yapılacak!

ÖSYM her yıl yüzlerce sınav yapmakta. Kamu kurumu adayları için KPSS, DGS, Ales, MSÜ, YKS ve birçok sınav için fotoğraf güncellemesi ÖSYM başvuru merkezlerinde Gitmeye gerek kalmadan gerçekleşebilecek.

ÖSYM Sınav Başvurularında Önemli Değişiklik! Online Olarak Yapılacak!

ÖSYM sınav başvuruları için önemli değişiklik yapıyor!

Ölçme seçme ve yerleştirme merkezi tarafından gerçekleştirilen sınavlarda adayların 81 il genelinde belirlenen sınav merkezlerine şahsen müracaat ederek başvuru yapmaları adayların fotoğraf ve eğitim bilgilerinde güncel olması durumunda ise ÖSYM resmi internet sitesinden Aday İşlemleri Sistemi aracılığıyla başvurularını gerçekleştirmektedirler.

ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün yaptığı açıklamalardan adayların fotoğraf bilgilerinin güncel olmaması durumlarında ÖSYM merkezlerinden başvuru yapma zorunluluğunu değiştireceklerini ifade ederek artık adaylar fotoğraf güncellemelerinde ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden gerçekleştirebilecekleri müjdesi verildi.

AİS ÜZERİNDEN FOTOĞRAF GÜNCELLEME;

ÖSYM başkanı Aygün yaptığı açıklamalarda ÖSYM mobil uygulaması Şubat ayında devreye aldıklarını ifade ederek adaylar tüm işlemlerini mobil uygulama üzerinden gerçekleştirme imkânlarının olduğu ifade edildi. Bu kapsamda yeni yapılan çalışmalar sonucuna göre adaylar herhangi bir başvuru merkezine gitmek zorunda olmadan fotoğrafları kendileri güncellemeye yapabileckeler.

FOTOĞRAF NASIL GÜNCELELENEBİLECEK?

https://ais.osym.gov.tr/ adresine giriş yaparak. T.C. kimlik numarası ve aday şifresini girişinin yapılması yada e-devlet şiresini giriş yapmak gerekli olmaktadır

Aday İşlemleri Sistemi üzerindne çeklilen fotoğraflar adayların sınava giriş esnasında dikkate alınmaktadır. Fotoğraflar 50 ay sürede bir değiştirilmek zorundadır. Fotoğrafı güncel olmayan adaylar tercih işlemlerini yapabilirler fakat saanv başvurusu gerçekleştiremezler. Başuvru merkezlerinden yapılacak güncellemelerde 10 Tl ücret ödenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 17:53
YORUM EKLE