ÖSYM KPSS 2017 Cevap Kağıtları Yayımlandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aday işlemleri sistemi sayfası aracılığı ile 2017 KPSS cevap kağıtlarını yayımladı.

ÖSYM KPSS 2017 Cevap Kağıtları Yayımlandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile 27 Mayıs 2017 tarihinde KPSS alan sınavının birinci ve ikinci oturumu yapılmıştı. 28 Mayıs 2017 tarihinde ise adaylara üçüncü oturum düzenlendi. Sınav sonuçlarına adaylar 16 Haziran 2017 tarihinden itibaren erişebilmektedir.

KPSS 2017 cevap kağıtlarının ne zaman ilan edileceği beklenilirken sonunda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile kamuoyuna KPSS 2017 cevap kağıtları için duyuru yapıldı ve adaylara 20 Haziran 2017 tarihi itibari ile cevap kağıtlarına erişim hakkı verildiği duyuruldu.

CEVAP KAĞITLARI İLAN EDİLDİ

https://ais.osym.gov.tr

Yukarı da belirtilmiş olan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aday işlemleri sistemi aracılığı ile adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı 2017 cevap kağıtlarını T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile kontrol edebilmektedir. Adaylar cevap kağıtları optik üzerinde ki tüm işaretleri, cevaplarını ve optik üzerinde ki hatalarını ÖSYM tarafından ilan edilmiş olan cevap kağıtları aracılığı ile kontrol edebilecektir.

Adaylar ÖSYM tarafından duyurulmuş olan cevap kağıtlarını aday işlemleri sistemi üzerinden görüntüleyebilecek olup birkaç gün sonra AİS'den cevap kağıtlarının kaldırılması beklenmektedir. Cevap kağıtlarını kontrol ederek KPSS puan hesaplamalarında her hangi bir hata olduğunu tespit eden adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine konu hakkında müracaat ederek KPSS puanının tekrar okunmasını isteyebilir.

TÜM SINAV HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE