ÖSYM e- YDS 2020/12 Sınav Giriş Belgelerini Yayımladı!

ÖSYM 12 kasım 2020 tarihi ile e-YDS sınav giriş belgelerini açıkladı. İşte İngilizce Sınavına girecek adayların belgeleri şöyledir.

ÖSYM e- YDS 2020/12 Sınav Giriş Belgelerini Yayımladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından az önce gelen duyuruya göre 14 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak olan e-YDS İngilice dili için sınav giriş belgeleri açıklandı. Adaylar sınav giriş belgelerine ÖSYM adresi üzerinden öğrenebilecekler.

ÖSYM E-YDS 2020/12 SINAV GİRİŞ BELGELERİ:

14 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2020/12 İngilizce adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet adresinden 12 Kasım 2020 tarihinde saat 14.00'ten itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

Sınava Katılacak Adaylar DİKKAT: 14 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2020/12 İngilizce için adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

ÖZEL KİMLİK BELGESİ:

Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı

Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı

Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 14:17
YORUM EKLE