ÖSYM'den Duyuru: 2020 İç Denetçi Sınav Cevap ve Kağıtları Erişime Açıldı!

ÖSYM'den az önce gelen duyuruya göre Maliye Bakanlığına yapılacak iç denetçi alımı için sınav sonuçlarının ardından cevaplar erişime açıldı. İşte detaylar.

ÖSYM'den Duyuru: 2020 İç Denetçi Sınav Cevap ve Kağıtları Erişime Açıldı!

Sonuçları bugün ÖSYM tarafından açıklanan 2020 yılı iç denetçi alımı için yeni bir duyuru gelerek Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 2020 İç Denetçi Sınavı için cevap kağıtları ve adayların cevaplarını erişime açtı. 10 Kasım 2020 tarihi ile gelen duyuruya göre sadece 10 günlük süre için açılmış olan cevaplar sonra kapatılacaktır.

2020-İç Denetçi Sınavı Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

10 Ekim 2020 tarihinde uygulanan Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı (2020-İç Denetçi) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 10 Kasım 2020 tarihinde saat 11.30'dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Cevap Kağıtlarını Görüntüleme:

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.  

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 11:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

Ösym haksızlık yapmaktadır sözde eleme sınavı uygulamasıyla insanları mağdur etmekte ve işsizliği çoğaltmaktadır lütfen artık düzelsin bazı şeyler sistemi esnek yapalım