ÖSYM'den Duyuru: 2019-ALES/2 Başvuru Kılavuzu Yayımladı! Başvurular Başladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi başkanlığı tarafından duyuru geldi. ALES 2019/2 Terzih kılavuzu yayımlandı ve başvurular başladı.

ÖSYM'den Duyuru: 2019-ALES/2 Başvuru Kılavuzu Yayımladı! Başvurular Başladı!

ÖSYM yeni bir duyuru yayımladı.ÖSYM'den gelen duyuruya göre 2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi giriş sınavı için başvuru kılavuzu yayımlanarak başvuruların başladığını belirtti. Adaylar başvurularına 09 temmuz 2019 tarihi itibari ile başlayabilecek ve en geç 17 Temmuz 2019 tarihine kadar başvurularını Elektronik ortamda ÖSYM sitesi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. gerçekleştirmeleri gerekmektedir.  Tercihlere 11:30 itibari ile başlanabilir. Söz konusu 2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş sınavı 22 Eylül 2019 tarihinde uygulanacaktır.

ALES TERCİH ÜCRETİ:

Adaylar ALES tercihlerinde bulabilmeleri için Sınav ücreti olan 120 TL yi yatırmaları gerekmektedir. Sınav ücreti, ödeme yerleri,

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; İNG Bank’ın tüm şubeleri, internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

ÖSYM DUYURUSU :

2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2), 22 Eylül 2019 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 09-17 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 11:30'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2019-ALES Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Başvuru Kılavuzu

Aday Başvuru Formu

Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formu

Başvuru Merkezleri Listesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet özsoy
Ahmet özsoy - 2 yıl Önce

Benim ilgi alanıma girmiyor ben bulundugum ilde şöförluk işı arıyorum siz bana neler gönderiyorsunuz bana hıç faydalı olamadığınızdan dolayı ayrılmak istiyorum.slm