ÖSYM'den Adaylara Güncelleme Uyarısı Yapıldı! YGS - LYS Adayları Dikkat

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi aracılığı ile yapılan duyuru da ÖSYS güncelleme uyarısı yapıldı.

ÖSYM'den Adaylara Güncelleme Uyarısı Yapıldı! YGS - LYS Adayları Dikkat
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile son zamanlarda kamuoyuna sıklıkla duyurular yapılmaya devam ediyor. Bugün ÖSYM resmi internet sitesinden yine bir duyuru yaptı. Buna göre 2017-ÖSYS: Adayların Eğitim Bilgilerinin Kontrol / Güncelleme / Teyit İşlemleri ve Kamu Kurumları İşlemleri  Sisteminin Açılması başlığı kullanılarak yapılan duyuru da adaylara güncelleme açıklaması yapıldı.

YGS - LYS Başvurusu Yapanlar Dikkat

2017 yılı Yükseköğretime Geçiş Sınavı başvurusu yapan ve Lisans Yerleştirme Sınavı başvurusu yapacak olan adaylar için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile önemli bir duyuru yapılmış oldu.

ÖSYM yaptığı duyuru da e-okul bilgisi gelmeyen, alınamayan adaylar için uyarısı yaptı. Bilindiği gibi YGS başvurusu yapan adayların e-okul bilgileri ÖSYM'ye gönderilmektedir. Ancak bu sene ki YGS başvurusunda bazı adayların e-okul’dan eğitim bilgisi gelmedi ve ÖSYM duyuru yayımladı.

BİREYSEL BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEK

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi e-okul’dan eğitim bilgisi gelmeyen adayların bilgilerinin kontrol, güncelleme ve teyit işlemlerinin yapması gerektiğini duyurarak Kamu Kurumları İşlenme Sisteminin 17 Mart 2017 tarihinde yapılacağını duyurdu. Buna göre Adayların bireysel olarak veya ortaöğretim kurumlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri kabul edilmeyeceği de belirtildi.
Adayların duyuru için aşağıda ki linki takip etmesi gerekmektedir.

https://goo.gl/3ssZgz

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
şehriban
şehriban - 4 yıl Önce

yeter artık ben lise mezunuyum puanım 69 bana uygun hiç iş yokmu ailemi geçindirmek zorundayım ne olur adıyamandada artık alım yapılsın