ÖSYM Başkanı Açıkladı! LYS Açık Uçlu Sorular Nasıl Kodlanacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanı Ömer Demir, LYS'de sorulan açık uçlu soruların nasıl kodlanacağı hakkında açıklama yaptı.

ÖSYM Başkanı Açıkladı! LYS Açık Uçlu Sorular Nasıl Kodlanacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile 10 Haziran 2017 tarihinde Lisans Yerleştirme Sınavı düzenlenecek. tüm Türkiye'de milyonlarca adayın gireceği sınavda bu sene açık uçlu sorular sorulacak. Pek çok adayın LYS'de sorulacak açık uçlu sorular hakkında kodlama konusunda bilgisi yok.

ÖSYM Başkanı Ömer Demir, adayların zorluk yaşamaması için LYS'de sorulacak açık uçlu soruların nasıl kodlanacağı hakkında önemli bilgiler paylaştı.

TÜM BOŞLUKLARIN DOLMASI MECBURİ DEĞİL

Lisans Yerleştirme Sınavında bilindiği üzere açık uçlu sorular sorulacak. Her soru için kutu kutu boşluklar düzenlenmiş durumda. ÖSYM Başkanı Ömer Demir yaptığı açıklamasında açık uçlu sorular için oluşturulan kodlamala bölümünde ki tüm boşlukların doldurulmasına gerek olmadığını duyurdu. Adayların sorunun cevabını ne olarak biliyorsa ona göre kodlaması gerekiyor.

TESTLERİN SONUNA DİKKAT

ÖSYM Başkanı Ömer Demir yaptığı açıklamasında her testin sonunda açık uçlu soru sorulacağını belirtti. Buna göre adaylar açık uçlu soruları görmek için testin sonunu açması yeterli olacak. Matematik testinde 3 soru, Türk Dili ve Edebiyatı 2 soru ve diğer ders testlerinde ise birer açık uçlu soru bulunacak.

Cevap kağıtlarının çift taraflı olduğu da belirtilmiş olup adayların her iki yüzeye de kodlamasını yapabilecek. LYS - 1 testinde arka yüz olmayacak ancak diğer testlerde ki cevap anahtarları arkalı ve önlü şekilde olacak.

TÜM SINAV HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE