ÖSYM 2018 YKS Tercih ve Kontenjan Kılavuzunu Yayımladı! Tercihler Ne Zaman?

2018 YKS Yükseköğrenim Kurumları kontenjanları ve tercih kılavuzu açıklandı. 2018 YKS tercihleri ne zaman başlayacak. YKS tercihleri son gün ne zaman belli oldu.

ÖSYM 2018 YKS Tercih ve Kontenjan Kılavuzunu Yayımladı! Tercihler Ne Zaman?

ÖSYM'den son dakika açıklaması. Yükseköğrenim programlarına geçiş için kılavuz açıklandı. Kontenjanlar belli oldu. 2018 YKS tercih kılavuzuna ve detaylar neler..

20 Haziran ile 1 Temmuz tarihlerinde Türkiye genelindeki sınav merkezlerinde yapılan YKS sınavında ilk aşaması olan Temel yeterlilik Testi TYT ile Alan Yeterlilik Testi AYT'nin tamamlanmasının ardından 1 Temmuz tarihinde YKS soru kitapçıkları yayımlanmıştı.

TERCİHLER NE ZAMAN?

Yaklaşık iki milyon öğrencinin üniversite hayallerini gerçekleştirmek için girdiği sınavın ardından Üniversite kontenjanları belli oldu. 2018 YKS kontenjanlarına ve programlarına göre 31 Temmuz tarihinde tercihleri yapacaklar. 

ÖSYM'DEN AÇIKLAMA

ÖSYM'den yapılan açıklamada kılavuz 3-10 Temmuz tarihileri arasında adaylara ön bilgi vermek için yayımlandığı, ÖSYM'nin tercih kılavuzunu tercih süresi içerisinde ösym resmi internet sitesi üzerinden yeniden yayımlayacağını ve ÖSYM'den yapılan duyuruları dikkatle incelemeleri istenildi.

ÖSYM YKS yükseköğrenim programları ve kılavuzu

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 20:24
YORUM EKLE