ÖSYM 2018 DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme Seçme ve yerleştirme Merkezi tarafından yapılan 2018 DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacağı merakla beklenmekte. Dikey Geçiş Sınavı sonuçlarına göre taban puanlar ve boş kalan kontenjanlarda belli olacak. İşte sonuçların açıklanma tarihi ve detaylar..

ÖSYM 2018 DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tüm sınav merkezlerinde yapmışmış olduğu Dikey Yerleştirme sınavı sonuçları için geri sayım başladı. 2018 DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak. Yüz binlerce adayın merakla beklediği sonuçlar ile birlikte 2018 DGS taban puanları ve boş kalan kontenjanlar da belli olacak. Adaylar Lisans öğrenimlerine devam edebilmeleri için sonuçların açıklanmasının ardından tercih işlemlerine başlayacaklar.

2018 DGS SONUÇLARI;

21 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşen DGS sınavı sonuçları 16 Ağustos tarihinde açıklanacak. Sonuçlar ÖSYM sonuç sorgulama sitesi üzerinden erişime açılacak. Bununla birlikte sonuç sorgulama sayfasına giriş yapabilmek için T.C. Kimlik Numarası ile Aday İşletim Sistemi şifresi gerekli olacak. Adaylar işin olsa sitesinin ziyaretçilerine mobil uygulamasından ve sosyal medyada hesaplarından da sonuçlar açıklanır açıklanmaz  anında bilgilendirecek.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER